Piątek, 19 lipiec 2019, Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Zakopane i okolice
Fog
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Fog
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Fog
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Fog
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Fog
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Fog
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.02.2019, 12:29 | czytano: 426

Nowotarskie obchody Światowego Dnia Chorego

arch. szkoły

NOWY TARG. Zespół Charytatywny działający przy Parafii NSPJ pod kierunkiem s. Benwenuty jak co roku zaprosił chorych z Nowego Targu i okolic na specjalne nabożeństwo w Kościele, a później na wspaniałą Agapę.

Przy pięknie zastawionych stołach ze słodkościami, pączkami, ciastami zasiedli zaproszeni goście: kapłani pracujący w Parafii NSPJ na czele z ks. Proboszczem ks. Stanisławem Strojkiem.

Wolontariuszki działające przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu pomagały w obsługiwaniu goszczących się. Przygotowały również słodki upominek dla zebranych.

Zebranym towarzyszył piękny występ zespołu Boliwijskiego, który charytatywnie uświetnił to spotkanie. Klimatyczne dźwięki wyrwały wiele osób do śpiewu i tańca. To spotkanie sprawiło, że ludzie starsi, chorzy, a nieraz samotni chociaż na chwilę uśmiechnęli się i poczuli prawdziwą wspólnotę. W radosnej , pełnej nadziei na spotkanie w przyszłym roku atmosferze późnym wieczorem spotkanie się zakończyło. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tego spotkania : szczególnie s. Benwenucie, Paniom z Zespołu Charytatywnego i wolontariuszkom z ZSE. Bóg zapłać.

Światowy Dzień Chorego przypada w dniu wspomnienia objawień Matki Bożej w Lourdes 11 lutego. Święty Jan Paweł II zapoczątkował je w 1994r. Chorzy są ważną częścią Kościoła, cierpiąc łączą się z cierpieniem Zbawiciela wypraszając łaski dla całego świata.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij