W SP w Krauszowie „Trzymają formę” - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Jabłonka
Rain
16°
Wiatr: 6.66 km/h Wilgotność: 69 %
Rain
17°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 81 %
Rain
17°
Wiatr: 12.816 km/h Wilgotność: 55 %
Rain
18°
Wiatr: 14.328 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
23°
Wiatr: 14.148 km/h Wilgotność: 53 %
Rain
18°
Wiatr: 8.964 km/h Wilgotność: 75 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
07.04.2019, 10:42 | czytano: 1737

W SP w Krauszowie „Trzymają formę”

W Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie uczniowie zrealizowali projekt „Detektywi na tropie cukru” w ramach realizacji programu profilaktycznego „Trzymaj formę”.

arch. szkoły
arch. szkoły
Program kształtuje prozdrowotne nawyki uczniów. Jest to inicjatywa ogólnopolska współorganizowana przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców. Partnerami programu są: Agencja Rynku Rolnego oraz Instytut Medycyny Wsi im. W. Chodźki w Lublinie. Patronami honorowymi programu są: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Instytut Żywności i Żywienia, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz Federacja Konsumentów. 

Uczniowie klasy V i VI zastosowali zdobytą wiedzę z zakresu prawidłowego żywienia w praktyce. Zbierali opakowania różnych produktów spożywczych. Uczyli się odczytywać etykiety produktów. Przeliczali zawartość cukru w całym opakowaniu, wykorzystujące umiejętności z lekcji matematyki. Efektem ich działań była wystawa pt. „Zdaniem ekspertów z klasy V i VI”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem całej szkoły. Pod wybranymi produktami uczniowie zawiesili woreczki z cukrem, który wytropili. Wystawa dała zwiedzającym wiele do myślenia.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas