Piątek, 19 lipiec 2019, Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Szczawnica i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clear
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 63
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
15.04.2019, 15:00 | czytano: 2323

Weronika Łukaszczyk z Goszczyńskiego zdeklasowała licea krakowskie

arch. szkoły

NOWY TARG. Od kilku lat zwycięzcami Konkursu Wiedzy Chemicznej zostawali uczniowie „krakowskich liceów”. W tym roku jednak zmieniło się to za sprawą Weroniki Łukaszczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego, która zajęła PIERWSZE miejsce. Tydzień przed wygraną w Krakowie Weronika została również Laureatką Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Śląskiej w dziedzinie Chemii, dzięki czemu otrzymała Indeks na Politechnikę Śląską.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej jest organizowany przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego od 1988 roku. Konkurs cieszy się ogromny zainteresowaniem wśród uczniów klas biologiczno- chemicznych. Dzięki niemu uczniowie mają możliwość poszerzenia swoich zainteresowań chemią i sprawdzenia swojej wiedzy z tego przedmiotu.

Konkurs przeprowadzony jest w dwóch etapach. Pierwszy z nich to etap okręgowy. Uczniowie zmagają się z zadaniami w pięciu okręgach. Okręg nowotarski ma swoje miejsce zawodów w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Goszczyńskiego . Drugi etap odbywa się w Krakowie na Wydziale Chemii UJ. Zwycięzcy konkursu otrzymują liczne nagrody rzeczowe, a laureaci nagrody książkowe. Laureaci klas maturalnych otrzymują indeks na studia na Wydział Chemii.

Opiekunem naukowy Weroniki jest mgr Gabriela Głodziak.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
komentarze
IVB12:43, 17 kwietnia 2019
Brawo Gabi brawo Weronika :)
Już niedługo 15 lecie matury to będziemy świętować
Jacek06:55, 17 kwietnia 2019
Brawooo!!!
alf11:40, 16 kwietnia 2019
Gratulacje !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij