Sobota, 04 kwiecień 2020, Imieniny: Izydora, Wacława, Platona
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 39
Clouds
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 39
Clouds
10°
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 39
Clouds
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 34
Clouds
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 39
Clouds
Wiatr: 31.32 km/h Wilgotność: 39
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.05.2019, 18:07 | czytano: 692

Niemiecki vs angielski w Goszczyńskim (zdjęcia)

arch. szkoły

Dwudziestu uczniów oraz dwóch nauczycieli z Katolickiego Gimnazjum św. Konrada z Ravensburga gościło w I Liceum im. S. Goszczyńskiego. To kolejna wizyta w ramach corocznych wymian polsko-niemieckich, których celem jest poznanie zwyczajów, historii, kultury i życia codziennego w obu krajach.

Młodzież, która uczestniczyła w projekcie nawiązała nowe znajomości i przyjaźnie, ale przede wszystkim doskonaliła znajomość dwóch języków obcych: j. niemieckiego i j. angielskiego.

Przez cały tydzień pobytu w Polsce goście z Ravensburga mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w I LO, a także licznych wyjazdach integracyjnych, które odbywały się w atrakcyjnych kulturowo miejscach naszego regionu. Porozumiewanie się w językach: niemieckim i angielskim było dla licealistów ciekawym doświadczeniem oraz dało im możliwość dokonania samooceny w zakresie znajomości poziomu tych języków. Młodzież przekonała się, że język niemiecki jest uporządkowany, przejrzysty i zrozumiały, a język angielski który wydaje się bardzo prosty jest wybitnie idiomatycznym.

Wspólne uczestnictwo w zajęciach szkolnych, wycieczkach oraz zakwaterowanie niemieckich uczniów u polskich rodzin przyczyniły się do bardzo dobrej integracji grupy. Każdego roku wymianę wspiera finansowo Polsko–Niemiecka organizacja Współpracy Młodzieży.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij