Niedziela, 16 luty 2020, Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 56
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
22.06.2019, 12:49 | czytano: 2735

Goszczyński na wokandzie (zdjęcia)

Wraz z końcem roku szkolnego zakończyły się również warsztaty prawnicze dla klasy 2D z I Liceum im. S. Goszczyńskiego, zorganizowane i prowadzone przez Pana Sędziego Jacka Gacka pod patronatem Pana Prezesa Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. Warsztaty składały się z 3 spotkań w I LO oraz wyjazdu do sądu w Nowym Sączu, gdzie młodzież miała możliwość poprowadzić rozprawę sądową.

„Dzięki uprzejmości Pana Sędziego Jacka Gacka nasza wiedza na tematy prawnicze stała się bardziej rozległa. Omawialiśmy zagadnienia wiele zagadnień, od pojęć związanych z postępowaniem karnym, aż po szczegółowe przepisy i funkcje danych osób na sali sądowej. Rozmawialiśmy o bieżącej sytuacji politycznej i społecznej w Polsce. Przeprowadzaliśmy burzę mózgów na temat tego, co można byłoby zmienić w naszym kraju, aby wszystkim żyło się lepiej. Rozkładaliśmy na czynniki i analizowaliśmy poszczególne etapy rozprawy sądowej. Pan Sędzia polecił nam napisać przykładowe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Dzięki temu nauczyliśmy się, jak używać języka specjalistycznego w praktyce. Mieliśmy także możliwość zadawania pytań Panu Sędziemu. Dla wielu z nas było to ekscytujące, gdyż odpowiedzi otrzymywaliśmy od specjalisty” – tak wspomina projekt Aleksandra Suska, uczestniczka warsztatów prawniczych


„Wykłady same w sobie były niezwykle fascynujące, lecz wyjazd do Nowego Sącza przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Mieliśmy do dyspozycji przygotowany wcześniej scenariusz oraz stan faktyczny. Każdej osobie z klasy została przydzielona odpowiednia rola. W autobusie analizowaliśmy wszelkie niuanse związane ze sprawą, wspieraliśmy się i dodawaliśmy sobie nawzajem otuchy. Niektórzy z nas musieli podjąć nie lada wyzwanie i zmierzyć się z niemałym stresem. Sala sądowa zrobiła na nas ogromne wrażenie i pozwoliła wczuć się w klimat. Rozprawa przebiegła pomyślnie. Wszyscy idealnie wpasowali się w role i całość wyszła bardzo profesjonalnie. Będąc w Nowym Sączu mieliśmy także okazję udać się do tamtejszego zakładu karnego. To przeżycie na długo pozostanie w naszej pamięci. Wizyta wywarła na nas ogromne wrażenie i uświadomiła, że wolność jest darem, który wymaga szacunku”.

źródło: szkoła, zdj. Klaudia Rafacz
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
daniel13:52, 26 czerwca 2019
Tak a z tydzień temu wydzierały sie na rynku po pijaku , gratuluje przyszłych mądrych
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij