Sobota, 21 wrzesień 2019, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Clouds
16°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Clear
15°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 54
Clouds
16°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
24.06.2019, 23:09 | czytano: 3021

Sukces studentek PPWSZ (zdjęcia)

arch. szkoły

W drugiej połowie maja odbyły się I Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej Sim Challenge 2019, zorganizowane przez Innowacyjne Centrum Symulacji Medycznej w Opolu. Drużyna z PPWSZ zdobyła bardzo dobre II miejsce.

PPWSZ była reprezentowana przez zespół studentek Kierunku Pielęgniarstwo w składzie: Barbara Bulas, Małgorzata Malacina, Patrycja Budz, Katarzyna Kulig i Patrycja Barnaś.

Studentki przygotowywały się do rywalizacji uczestnicząc w zajęciach Sekcji Symulacji Medycznej utworzonej przy kole naukowym InterNurse, które funkcjonuje przy Instytucie Nauk o Zdrowiu PPWSZ. Spotkania przygotowawcze odbywały się w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej PPWSZ, z wykorzystaniem wyspecjalizowanego sprzętu dydaktycznego oraz technik z udziałem pacjentów symulowanych. Proces przygotowań do zawodów zainicjowany oraz koordynowany był przez Kierownika Centrum Symulacji Medycznej mgr Justynę Adamczuk przy nieocenionym wsparciu nauczycieli akademickich, dr Pauliny Jabłońskiej i mgr Kingi Fecko-Gałowicz oraz technika symulacji medycznej lic. Krzysztofa Guzika.

Zawody odbywały się w ciągu dwóch dni, w pierwszym dniu zaplanowano 4 scenariusze kwalifikacyjne, a w drugim dniu scenariusz finałowy. Zadanie w postaci scenariusza zakładało podjęcie stosownych działań w zaaranżowanej sytuacji klinicznej - podczas zadań wykorzystane były symulatory dzieci i osób dorosłych oraz prawdziwy sprzęt medyczny, jak również wprowadzone były elementy symulacji hybrydowej z wykorzystaniem pacjentów symulowanych.

Do finału kwalifikowały się dwie drużyny, które podczas rywalizacji zdobyły największą ilość punktów - drużyna z PPWSZ w pierwszym dniu rywalizacji nie miała sobie równych, zdobyła największą ilość punktów. Walka w finale była bardzo wyrównana, ostatecznie drużyna z PPWSZ zdobyła bardzo dobre II miejsce.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
maverick10:16, 26 czerwca 2019
Cieszy sukces studentek, gdyż to często bywa sprawa uratowania życia gdy personel pogotowia potrafi pod presją czasu i innych trudnych okoliczności wypadku należycie rozpoznać i rozróżnić np. udar od zawału, itp., jednak na uczelni długim cieniem kładzie się sprawa jej rektora. /.../

Proponuję, by swoje przemyślenia publikować pod artykułami, które poruszają tematy owych refleksji. Mówiąc wprost: "komentarz nie na temat". Moderator.
Andżela09:38, 25 czerwca 2019
Gratulację
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij