Niedziela, 16 luty 2020, Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 56
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
25.06.2019, 10:22 | czytano: 1238

Zakończenie roku szkolnego w liceum mundurowym (zdjęcia)

arch. szkoły

NOWY TARG. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, kadeci klas I wojskowo-policyjno-pożarniczej oraz II wojskowo-policyjnej Prywatnego Liceum, zebrali zasłużone nagrody i wyróżnienia.

Dwa kadeckie roczniki – wzorem swoich poprzedników – ostro trenują, doskonaląc się w sztukach walki i samoobrony, pod okiem senseiego Aleksandra Kozieła, co nagrodziły medale i dyplomy za wyniki w turniejowych rywalizacjach oraz zdobyte stopnie.

Swoimi sukcesami mogli pochwalić się także uczniowie biorący udział w konkursach historycznych: Policjanci w służbie historii, Żołnierze w służbie historii i Niezwyciężeni 1918. Opiekunem zespołów był major Krzysztof Tekiel. To właśnie ich produkcje filmowe, prezentujące sylwetki wybranych bohaterów: Stanisława Piłata – bokserskiego mistrza i granatowego policjanta z Nowego Targu oraz Michała Konika – policjanta II RP z Sułkowic, cała szkolna społeczność mogła obejrzeć przed rozdaniem świadectw.

Wychowawcy klas mieli z kolei przyjemność wręczyć piękne nagrody książkowe za wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i społeczną aktywność.

Z grona tych najlepszych, wybrano i zgłoszono do stypendium Prezesa Rady Ministrów uczennicę klasy II – Justynę Kmin, która nie tylko wyróżnia się wzorowym zachowaniem, aktywnością społeczną i udziałem w konkursach, ale na koniec roku legitymuje się średnią ocen 5,11. Justyna jest także laureatką konkursu Lider Wiedzy i Wartości.

Kadeci mogą teraz na dwa miesiące schować mundury do szaf, jednak wpojone wzorce zachowań nie przestają ich obowiązywać nawet podczas wakacyjnej laby.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij