Poniedziałek, 25 maj 2020, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.09.2019, 20:32 | czytano: 520

Wspomnienie patrona łapszańskiej szkoły (zdjęcia)

arch. szkoły

W roku kiedy obchodzimy 75. rocznicę śmierci bł. ks. Józefa Stanka - patrona naszej szkoły - przypomina społecznośc szkolna SP w Łapszach Niżnych.

Dzień męczeńskiej śmierci patrona Szkoły Podstawowej nabiera szczególnego znaczenia. 23 września ks. Józef Stanek – żołnierz i kapelan Powstania Warszawskiego oddał swe życie za ojczyznę. W tym roku od tamtego wydarzenia mija dokładnie 75 lat.

Na mszy świętej w parafialnym kościele zebrali się uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i Dyrekcja Szkoły. W krótkim słowie do zebranych Ksiądz Proboszcz wspomniał postać błogosławionego i jego poświęcenie dla ojczyzny, jak my dziś przeżywamy patriotyzm, co znaczy dziś stać przy sztandarze, na którym jest orzeł – nasze godło? Jak my możemy służyć ojczyźnie i pracować dla niej? Pytania do nas wszystkich. W poszukiwaniu odpowiedzi na wiele z nich na pewno pomoże nam bł. ks. Józef Stanek, który tu na spiskiej ziemi urodził się i któremu przyszło żyć w tak trudnych czasach. Patron naszej szkoły rozumiał czym jest miłość do ojczyzny.

B. Kowalczyk, zdj. arch. szkoły
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij