Piątek, 18 październik 2019, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
15°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
17°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clear
17°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 67
Clouds
16°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
15°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
24.09.2019, 20:38 | czytano: 376

Uczniowie z Łapsz - wolontariuszami Ultrajanosika 2019 (zdjęcia)

arch. szkoły

Pięćdziesięciu sześciu uczniów łapszańskich szkół pod opieką swych nauczycieli było wolontariuszami podczas tegorocznej edycji Ultrajanosika 2019.

W samej imprezie sportowej wzięło udział ok. tysiąca biegaczy, którzy biegli na trasach o zróżnicowanej długości (110, 85, 55, 35 i 10 km) na terenie Słowackiego i Polskiego Spisza. W tak dużą imprezę sportową od kilku lat organizowana przez wspomnianą fundację angażują się dziesiątki wolontariuszy. W tym roku było ich prawie dwieście, w tym uczniów z miejscowości, przez które prowadziła trasa biegowa (Trybsz, Kacwin, Łapszanka i Niedzica) było 56.

Wszystkim należą się absolutnie wielkie podziękowania i solidne brawa, co prawda sami uczniowie nie biegli, ale bardzo pomagali tym co w biegach stratowali pomagając organizatorom na punkcie kontrolnym. Sam Ultrajanosik jest niezwykłą imprezą - zaraża pasją i pokazuje jak wielką moc i siłę ma sport. Uczestnicy przyjeżdżają z odległych zakątków kraju by wspólnie z innymi dzielić się swoją pasją i biegać. Z fundacją organizującą Ultrajanosika współpracuje Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza i również tegorocznemu wydarzeniu towarzyszył cel charytatywny, uczestnicy biegu składali datki na leczenie i rehabilitację Michałka Brynczka z Frydmana. Biegacze pokazali więc nie tylko swoją siłę, ale i wielkie serca.
DZIĘKUJEMY wszystkim wolontariuszom, a szkołom i nauczycielom z naszego regionu za współpracę.

Zapraszamy do działania podczas Zimowego Janosika 2020.

Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij