Niedziela, 20 październik 2019, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Nowy Targ i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Clouds
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Clear
17°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Clouds
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Clouds
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.10.2019, 23:08 | czytano: 415

Uczniowie IILO na Małopolskiej Nocy Naukowców (zdjęcia)

arch. szkoły

Trzynaścioro uczniów z klasy 2A II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu wraz z Katarzyną Buchinger-Janasz uczestniczyło w tegorocznej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Młodzi naukowcy mogli nie tylko wziąć udział w rozmaitych demonstracjach i pokazach interaktywnych (np. „Salon Kartezjusza, czyli algebra i geometria w jednym”), grach, takich jak np. escape-room z matematyczno-informatycznymi zagadkami logicznymi, wymagającym między innymi znajomości liczb narcystycznych, czy we współorganizowanych przez panią Katarzynę Buchinger-Janasz zajęciach warsztatowych „Lingwistyka matematyczna? To proste”, ale także wspomóc Instytutu Matematyki UP w czuwaniu nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia.

Pod ich okiem stali się gospodarzami salonu gier niehazardowych, dbali o bezpieczeństwo gości escape-roomu i służyli odwiedzającym atrakcje Małopolskiej Nocy Naukowców wskazówkami przy szczególnie wymagających zadaniach.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij