Czwartek, 28 maj 2020, Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Clear
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.10.2019, 23:39 | czytano: 829

Szkolny ogród sensoryczny

arch. szkoły

Grupa nieformalna „Rodzice partnerami szkoły”, działająca w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Jagiellończyka w Gronkowie, we współpracy z Grupą Inicjatyw Lokalnych GIL, pozyskała środki na realizację projektu „Poznajemy świat przez zmysły w szkolnym ogrodzie sensorycznym” współfinansowanego ze środków otrzymanych z Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” i Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA.

Odbiorcami projektu są uczniowie Szkoły Podstawowej w Gronkowie. W działania projektowe zostali włączeni również rodzice i nauczyciele. Celem głównym projektu jest stworzenie ogrodu sensorycznego do przeprowadzania żywych lekcji przyrodniczych oraz doświadczania świata przyrody wszystkimi zmysłami.

W projekcie zaplanowano następujące działania: udział dzieci i młodzieży w lekcji terenowej ”Spotkanie z przyrodą” w rezerwacie przyrody „Bór na Czerwonem”, warsztaty z architektem krajobrazu na temat zasad projektowania ogrodów, dobrych praktyk, przeprowadzenie lekcji przyrodniczych na temat „Roślinność i kompozycje kwiatowe”, konkurs na najciekawszy projekt ogrodu w formie makiety, spotkanie z ornitologiem i warsztaty „Z ptakami przez życie,” a także rodzinny konkurs na wykonanie karmników dla ptaków”, żywe lekcje przyrody „Wyprawy odkrywców”. Pod koniec projektu uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami wykonają szkolny ogród sensoryczny. Zostaną zakupione kwiaty, zioła, krzewy ozdobne, owocowe, budki lęgowe, hoteliki dla owadów, a także tablice edukacyjne z opisem poszczególnych roślin. W ogrodzie szkolnym zostaną wydzielone strefy: zapachu, dźwięku, smaku, dotyku oraz wzroku.

Na podsumowanie projektu uczniowie wraz z opiekunami przygotują film z najciekawszymi momentami w czasie realizacji poszczególnych działań.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij