Czwartek, 16 lipiec 2020, Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Nowy Targ i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 99
Clouds
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.10.2019, 22:09 | czytano: 369

Evolution – programowanie nauką przyszłosci

arch. szkoły

W Szkole Podstawowej w Gronkowie grupa nauczycieli „Edukacja z pasją” zrealizowała projekt „Evolution – programowanie nauką przyszłości”. Był on skierowany do uczniów klas 0-III oraz ich rodziców.

W ramach projektu zostały przeprowadzone warsztaty z programowania przy użyciu Ozobotów Evo. Zajęcia rozpoczęto 3 września, a zakończono 11 października. Spotkania odbywały się raz w tygodniu i trwały 2 godziny lekcyjne.

Utworzono 2 grupy dzieci: pierwsza obejmowała uczniów z klas 0 – 1, a druga z klas 2 - 3. Uczniowie podczas warsztatów mieli możliwość rozwijania umiejętności logicznego i kreatywnego myślenia oraz współpracy w grupie. Uczestnicy pracowali zarówno indywidualnie, jak i w grupach. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w warsztatach, a poprzez zabawę doskonaliły umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, rozwijały intuicję algorytmiczną oraz uczyły się rozwiązywania skomplikowanych problemów.

W trakcie trwania projektu została zorganizowana wycieczka do Ogrodu Doświadczeń. Jest to oddział plenerowy Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Nosi on imię najsłynniejszego polskiego pisarza fantastyki naukowej – Stanisława Lema.
Podczas wycieczki dzieci poznały instalacje interaktywne, prezentujące zjawiska z dziedziny mechaniki, optyki, akustyki, hydrostatyki i magnetyzmu. Urządzenia te sprawiły im dużo satysfakcji, np. wielki kalejdoskop, do którego można było wejść, ogromny gong czy wir wodny, uruchamiany za pomocą korbki. Oprócz tego przeszły Lem - birynt (labirynt), gdzie zapoznały się z cytatami z twórczości wybitnego pisarza.

Następnie uczniowie uczestniczyli w lekcji „Fizyka balonika”. W jej trakcie zaprezentowanych zostało kilkanaście zaskakujących eksperymentów – każdy z wykorzystaniem balonika. Te lubiane przez wielu zabawki były nadmuchiwane, przebijane, podpalane, zgniatane, stanowiły napęd pojazdów poruszających się po ziemi, wodzie i w powietrzu, co wielu z nas wprawiło w ogromne zdumienie i zachwyt.

Zostały zorganizowane także dwa konkursy: „Najciekawsze ubranko dla Ozobota” oraz „Kto szybciej zaprogramuje Ozobota”.

Ponadto, zostały także przeprowadzone warsztaty z programowania przy użyciu Ozobów Evo dla rodziców. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami najpierw przygotowali kartę pracy do gry matematycznej z użyciem „Ozobotów”. Następnie wyjaśnili rodzicom, jak zaprogramować robota – czego należy do tego użyć (pisaki, specjalne kody) oraz jak obsługiwać Ozobota, a następnie przystąpili do rozgrywek.

W czasie trwania projektu uczniowie poszerzyli swoje horyzonty, a także spędzili czas w atmosferze zabawy. Wszystkie działania projektowe, które były sfinansowane z Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” i Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA, cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczniów. Dzieci, z radością, odkrywały w sobie zainteresowanie podstawami fizyki i astronomii, a także technologią informacyjną. Projekt, z pewnością, rozbudził w małych astronautach ciekawość świata. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze nie jedna okazja na przeżycie kolejnych kosmicznych przygód.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij