Evolution – programowanie nauką przyszłosci - podhale24.pl
Czwartek, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Rabka Zdrój
Snow
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
-0°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
17.10.2019, 22:09 | czytano: 758

Evolution – programowanie nauką przyszłosci

W Szkole Podstawowej w Gronkowie grupa nauczycieli „Edukacja z pasją” zrealizowała projekt „Evolution – programowanie nauką przyszłości”. Był on skierowany do uczniów klas 0-III oraz ich rodziców.

arch. szkoły
arch. szkoły
W ramach projektu zostały przeprowadzone warsztaty z programowania przy użyciu Ozobotów Evo. Zajęcia rozpoczęto 3 września, a zakończono 11 października. Spotkania odbywały się raz w tygodniu i trwały 2 godziny lekcyjne.

Utworzono 2 grupy dzieci: pierwsza obejmowała uczniów z klas 0 – 1, a druga z klas 2 - 3. Uczniowie podczas warsztatów mieli możliwość rozwijania umiejętności logicznego i kreatywnego myślenia oraz współpracy w grupie. Uczestnicy pracowali zarówno indywidualnie, jak i w grupach. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w warsztatach, a poprzez zabawę doskonaliły umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, rozwijały intuicję algorytmiczną oraz uczyły się rozwiązywania skomplikowanych problemów.

W trakcie trwania projektu została zorganizowana wycieczka do Ogrodu Doświadczeń. Jest to oddział plenerowy Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Nosi on imię najsłynniejszego polskiego pisarza fantastyki naukowej – Stanisława Lema.
Podczas wycieczki dzieci poznały instalacje interaktywne, prezentujące zjawiska z dziedziny mechaniki, optyki, akustyki, hydrostatyki i magnetyzmu. Urządzenia te sprawiły im dużo satysfakcji, np. wielki kalejdoskop, do którego można było wejść, ogromny gong czy wir wodny, uruchamiany za pomocą korbki. Oprócz tego przeszły Lem - birynt (labirynt), gdzie zapoznały się z cytatami z twórczości wybitnego pisarza.

Następnie uczniowie uczestniczyli w lekcji „Fizyka balonika”. W jej trakcie zaprezentowanych zostało kilkanaście zaskakujących eksperymentów – każdy z wykorzystaniem balonika. Te lubiane przez wielu zabawki były nadmuchiwane, przebijane, podpalane, zgniatane, stanowiły napęd pojazdów poruszających się po ziemi, wodzie i w powietrzu, co wielu z nas wprawiło w ogromne zdumienie i zachwyt.

Zostały zorganizowane także dwa konkursy: „Najciekawsze ubranko dla Ozobota” oraz „Kto szybciej zaprogramuje Ozobota”.

Ponadto, zostały także przeprowadzone warsztaty z programowania przy użyciu Ozobów Evo dla rodziców. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami najpierw przygotowali kartę pracy do gry matematycznej z użyciem „Ozobotów”. Następnie wyjaśnili rodzicom, jak zaprogramować robota – czego należy do tego użyć (pisaki, specjalne kody) oraz jak obsługiwać Ozobota, a następnie przystąpili do rozgrywek.

W czasie trwania projektu uczniowie poszerzyli swoje horyzonty, a także spędzili czas w atmosferze zabawy. Wszystkie działania projektowe, które były sfinansowane z Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” i Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA, cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczniów. Dzieci, z radością, odkrywały w sobie zainteresowanie podstawami fizyki i astronomii, a także technologią informacyjną. Projekt, z pewnością, rozbudził w małych astronautach ciekawość świata. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze nie jedna okazja na przeżycie kolejnych kosmicznych przygód.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas