Wtorek, 26 maj 2020, Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 71
Clouds
10°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 71
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Rain
10°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 88
Clouds
10°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
08.11.2019, 16:56 | czytano: 639

XV Jubileuszowa gala wręczenia Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" (film)

zdj. Małopolska Komenda Policji

W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się XV Jubileuszowa gala wręczenia Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

Wśród wyróżnionych 12 szkół, których przedstawiciele otrzymali Certyfikaty z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. dr Krzysztofa Pobuty, Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak oraz Dyrektora Biura Wojewody Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Moniki Kolasy znalazły się: Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Poroninie, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Kacwinie, Szkoła Podstawowa im. św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu i Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Zakopanem.

Gościem honorowym był Nico van OOIK – starszy doradca do spraw międzynarodowej współpracy Policji holenderskiej, „ojciec chrzestny” projektu ZPB w Małopolsce, natomiast ze strony małopolskiej Policji osoby, które współtworzyły przyszły kształt projektu to między innymi mł. insp. Magdalena Balawajder – Naczelnik Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, mł. insp. Jacek Górecki – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, podinsp. Monika Stasiowska – Naczelnik Wydziału Wspomagającego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz podinsp. w stanie spoczynku Marcin Bugała – ekspert Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Wydarzenie związane z XV Jubileuszową galą było wyjątkowe i historyczne, gdyż przypadło w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Od samego początku imprezie towarzyszyły specjalnie przygotowane występy taneczne, wokalne oraz spektakle teatralne w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół.

Zespół „Małe Podegrodzie”, którego uczniowie z klasy piątej, siódmej i ósmej ze Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu oraz muzycy z klas licealnych zaprezentowali wiązankę tańców i pieśni podegrodzkich przy dźwiękach autentycznej kapeli, uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kacwinie przedstawili utwór, który powstał z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, artyści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rajbrocie wraz z uczniami z Zespołu Wokalno – Instrumentalnego zagrali utwory muzyczne pod kierunkiem nauczyciela muzyki Doroty Golonek – Suder. Z kolei Szkoła Podstawowa im. św. Elżbiety Węgierskiej w Trybszu przygotowała wiązankę tańców spiskich i figli dziecięcych, a Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Wieprzu przedstawił spektakl profilaktyczny „STOP AGRESJI”.


Oprawę muzyczną podczas gali przygotowała Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej pod dyrekcją kapelmistrza Adama Sowy.

opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij