Piątek, 22 styczeń 2021, Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 84
Clouds
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.11.2019, 19:16 | czytano: 498

Akcja "Do hymnu!" w Szkole Podstawowej w Łapszach Niżnych

arch. szkoły

Równo o godz. 11.11 w holu szkoły padły słowa: "do hymnu" i zabrzmiały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Śpiewały: przedszkolaki, zerówkowicze, klasy młodsze i starsze wraz z nauczycielami.

Wspólne śpiewanie było odpowiedzią na apel Ministra Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży zapraszający do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu”.

Przypomnijmy, nasz hymn zwany Pieśnią Legionów we Włoszech powstał w 1797 roku, w mieście Reggio nell’ Emilia na północy Włoch. Jego słowa napisał Józef Wybicki. Autor melodii, opartej na motywach ludowego mazurka pozostaje nieznany. Od 26 lutego 1927 pieśń ta jest naszym hymnem narodowym. Dzisiejsze wspólne śpiewanie w szkole naszego hymnu niech będzie zachętą do radosnego przeżywania Święta Niepodległości!

B. Kowalczyk, zdj. arch. szkoły
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij