Czwartek, 27 luty 2020, Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 67
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
24.11.2019, 15:28 | czytano: 1374

VI Konkurs wiedzy o regionie 2019 (zdjęcia)

zdj. organizatora

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Regionie - Podhale, Spisz, Orawa, temat przewodni: Powrót do tradycji. Ludowe zwyczaje i obrzędy -dawniej i dziś- pod Patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego.

Zwycięzcami konkursu zostali: Aneta Rychtarczyk i Tomasz Zawadzki z Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu. II miejsce zajął duet z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu - Marzena Sowa i Weronika Wróbel. Zaszczytne III miejsce należy do Pauliny Świder i Zuzanny Sobczyk z Zespołu Szkół Hotelarsko - Turystycznych w Zakopanem. Spośród wszystkich uczestników, jury wyłoniło jedną osobę do nagrody specjalnej - Marzenę Sowę z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Zespół Szkół Ekonomicznych, swoją obecnością zaszczycili: Pani prof. dr hab. Anna Mlekodaj, Pan Jerzy Stodulski, Starszy Wizytator, przedstawiciel Nowotarskiej Delegatury KO w Krakowie, Pani Marta Skawska, Dyrektor Powiatowego Centrum Oświaty w Nowym Targu, oraz Pan Marcin Kudasik - pracownik Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

W konkursie rywalizowały zespoły z 5 szkół z powiatów - nowotarskiego i tatrzańskiego.
Konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy pisali test wiedzy ogólnej, w drugim zaś przedstawili prezentację na temat zwyczajów i obrzędów swojego regionu. Ubrani w piękne regionalne stroje, z użyciem różnych rekwizytów, mówiąc gwarą przedstawiali swój pomysł.

Udział w konkursie umożliwił integrację uczniów z różnych szkół, stworzył możliwości wymiany doświadczeń oraz współzawodnictwa miedzy uczestnikami. Wydarzenie to było jednocześnie okazją do dobrej zabawy.
Wyjątkowym elementem podczas konkursu, był wykład, prof. dr hab. Anny Mlekodaj na temat „Co kryje się za kulturą Podhala?”.
W jury konkursu zasiedli: Marta Sokołowska - Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych - przewodnicząca komisji, Prof. Anna Mlekodaj, Marta Skawska oraz Marcin Kudasik.

Sponsorzy atrakcyjnych nagród dla uczestników to: Karczma Po Zbóju - fundator zaproszeń na kolacje dla uczestników wraz z osobami towarzyszącymi, Park Rozrywki Spiska Kraina w Niedzicy - fundator voucherów na zwiedzanie parku miniatur oraz wejściówek na cyfrowy paintball, Termy Chochołów i Termy Szaflary - fundatorzy bonów wejściowych na całodzienny pobyt w kompleksie basenów, ZEW Niedzica, który wsparł konkurs licznymi nagrodami książkowymi oraz rzeczowymi, a także Pani Marta Skawska, która ufundowała nagrodę specjalną.

Ponadto nagrodami rzeczowymi i pozycjami książkowymi konkurs wsparli: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Urząd Gminy w Jabłonce oraz Urząd Gminy Czarny Dunajec.

Konkurs przebiegł w miłej atmosferze, pełnej kolorów regionalnych strojów, śpiewu i regionalnych potraw. Dodatkowo wydarzenie uświetnił występ zespołu regionalnego - uczennic Zespołu Szkół Ekonomicznych.

mat. prasowy, s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij