Poniedziałek, 27 styczeń 2020, Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Mist
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-0°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
09.12.2019, 15:32 | czytano: 418

Walka wręcz, techniki samoobrony, nurkowanie - kadeci w zakopiańskim ośrodku kondycyjnym (zdjęcia)

arch. szkoły

NOWY TARG. Kontakt z zawodowymi żołnierzami – instruktorami, szansa na poprawienie kondycji i sprawdzian postępów w nabywaniu fizycznej tężyzny – takie korzyści daje każdorazowy wyjazd kadetów z Prywatnych Szkół im. prof. Venuleta do Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego na Groniku w Zakopanem. Każda taka wizyta me też swój intensywny ćwiczeniowy program.

Dla kadetów pierwszorocznych pobyt w Ośrodku zaczął się od poznania historii powstania tego obiektu, jego przedwojennych i powojennych dziejów oraz zadań, jakie spełnia on w strukturze Wojska Polskiego.

Po prelekcji kadeci podzieleni na grupy rozpoczęli zmagania fizyczne. Młodsi uczyli się walki wręcz i technik samoobrony, a ich starsi koledzy doskonalili się w tej sztuce.

Na basenie czekała pani instruktor pływania. Z jej pomocą młodzież nabywała umiejętność nurkowania przy wykorzystaniu sprzętu do długotrwałego przebywania pod wodą.

Kolejnym elementem sprawnościowego testu była ścianka wspinaczkowa - wymagająca zręczności, siły, ale też dobrej techniki i opanowania lęku wysokości. Trzy trasy, jakie mieli do wyboru kadeci, charakteryzowały się coraz większym odchyleniem od pionu i dodatkowymi przeszkodami.

Ostatnim wyzwaniem podczas pobytu na Gronku stał się dla kadetów test sprawności fizycznej – dokładnie taki sam, jaki obowiązuje w procesie rekrutacji do Policji. Pokonanie toru zajmowało ok. 1 minuty 30 sekund i wiązało się z bardzo dużym wysiłkiem fizycznym. Kadeci pierwszoroczni dopiero zetknęli się z tym testem, a II i III-klasiści przekonywali się, które elementy sprawiają im jeszcze trudność i wymagają dodatkowych ćwiczeń.

Ciekawostką dla wszystkich były opowieści zawodowych żołnierzy o specyfice służby, zwłaszcza służby w wojskach lotniczych.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij