Enjoy Reading - III edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego w języku angielskim (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
Wiatr: 9.468 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 9.576 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
Wiatr: 8.136 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
13°
Wiatr: 14.292 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 10.44 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
104 %
Nowy Targ
38 %
Zakopane
84 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 52 | 104 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 42 | 84 %
28.02.2020, 12:50 | czytano: 2471

Enjoy Reading - III edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego w języku angielskim (zdjęcia)

27 lutego br. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym we Frydmanie odbyła się trzecia edycja konkursu czytelniczego Enjoy Reading. Aż 24 uczniów z pięciu pobliskich szkół wraz z opiekunkami przybyło do frydmańskiej placówki, aby pochwalić się umiejętnościami i niemałą wiedzą z języka angielskiego.

arch. szkoły
arch. szkoły
Na podekscytowanych uczniów z klas 6-8 czekał niełatwy test, w którym uzyskać można było 100 punktów. Uczestnicy na dwa miesiące przed konkursem otrzymali do przeczytania dwa teksty. W tym roku był to fragment "Tomka Sawyera" Marka Twaina oraz arcyciekawy artykuł prasowy dotyczący bardzo modnego w dzisiejszych czasach "bycia fit”. Oba teksty dostarczyły cennych i ciekawych informacji. Nastolatkowie poznali przygody Toma oraz informacje i różne wskazówki dotyczące tego, jak bez wychodzenia z domu być w świetnej formie.

Na teście konkursowym odpowiadali na pytania dotyczące informacji z tych tekstów a także musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością słówek oraz gramatyki. Uczniowie z klas 8 mogli również sprawdzić swoją formę przed zbliżającym się egzaminem, ponieważ jedno zadanie było skonstruowane na wzór zadania egzaminacyjnego.

Po skończonej części pisemnej konkursu, opiekunki zajęły się sprawdzaniem prac, a wymęczeni uczestnicy udali się na poczęstunek. Zważywszy na liczbę uczestników i wysoki poziom prezentowanych umiejętności na ogłoszenie wyników trzeba było odrobinę poczekać.

Z niesamowitą przyjemnością nauczycielkom przyszło ogłosić wyniki, a prezentowały się one następująco:
1 miejsce: Patricia Kubasek – SP Kacwin – 93,5 pkt.
2 miejsce: Julia Milaniak – SP Frydman – 92 pkt.
3 miejsce: Daniel Bednar – SP Kacwin – 91 pkt.
Wyróżnienia: Maksymilian Magiera- SP Łapsze Niżne – 89 pkt oraz Jakub Prelich – SP Frydman – 88 pkt.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przypinki a zwycięzcy i wyróżnieni bardzo cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno- Przedszkolnego we Frydmanie.

Zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, tym bardziej że poziom uczestników tegorocznego konkursu okazał się dużo wyższy niż podczas drugiej edycji. Słowa wdzięczności kieruję również do opiekunów za pomoc w przygotowaniach do konkursu a także do uczniów z klasy 8 , którzy pomagali w organizacji przebiegu wydarzenia. Zostaje jeszcze tylko jedno: zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejne edycje.
See you next year!

Ewelina Jagieła- organizator konkursu, zdj. arch. szkoły
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas