Sobota, 04 kwiecień 2020, Imieniny: Izydora, Wacława, Platona
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 31
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 31
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 31
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 31
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 31
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 31
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.03.2020, 21:22 | czytano: 1537

Uczennica Goszczyńskiego wyróżniona wśród najlepszych młodych tłumaczy w UE

arch. szkoły

Juvenes Translatores to konkurs na najlepszych młodych tłumaczy w Unii Europejskiej. Organizowany jest przez Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych w Komisji Europejskiej, a jego celem jest propagowanie nauki języków obcych i zapoznanie młodzieży ze sztuką przekładu.

Nie każda szkoła może wziąć udział w konkursie. I Liceum Ogólnokształcące im. S. Goszczyńskiego zostało wyłonione drogą losowania, gdyż liczba szkół, które mogą uczestniczyć w konkursie w każdym kraju zależy od liczby miejsc danego kraju w Parlamencie Europejskim, dlatego z Polski mogło uczestniczyć 51 szkół. Liczba uczniów biorących udział w tłumaczeniu tekstu również jest ograniczona – 5 tłumaczy. Licealiści tłumaczyli z 2 języków obcych: z języka niemieckiego na język polski : Victoria Wiłkowska, Marta Krempaszanka, Witold Bogdał, a z języka angielskiego na j. polski : Maria Libera oraz Kacper Duda.

Maria Libera znalazła się w gronie 12 wyróżnionych młodych tłumaczy UE. W poniedziałek 16 marca br. miała odebrać nagrodę w siedzibie Komisji Europejskiej w Warszawie wraz z mgr Martą Domalik. Niestety ze względu na aktualną sytuacją w kraju, uroczystość została odwołana.

Uzdolnionych językowo licealistów wspierają: mgr Marta Domalik i mgr Barbara Zapiórkowska.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij