Sobota, 04 kwiecień 2020, Imieniny: Izydora, Wacława, Platona
Zakopane i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 27
Clouds
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 27
Clouds
12°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 27
Clouds
12°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 29
Clouds
12°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 27
Clouds
12°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 27
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.03.2020, 13:41 | czytano: 1313

Oratorskie sukcesy uczniów II LO w Nowym Targu

arch. szkoły

Aleksandra Podgórna, Oskar Fryźlewicz i Weronika Bosak z II LO uczestniczyli w eliminacjach regionalnych XXII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, które odbyły się w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konkurs jest przedsięwzięciem edukacyjnym motywującym do pielęgnowania pięknej polszczyzny, kształcącym wysoką sprawność językową, skłaniającym do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka oraz przygotowującym do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym. Zadaniem uczestników jest wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego, które w tym roku brzmiało: „Czasy walki o wolność ojczyzny – pamiętać o nich czy odłożyć je do lamusa?”

Nowotarscy licealiści doskonale poradzili sobie z wyzwaniem. Po laury najlepszego mówcy sięgnęła Aleksandra Podgórna – uczennica klasy II d. Jury zdecydowało o przyznaniu jej pierwszego miejsca i zarekomendowało do reprezentowania Małopolski podczas eliminacji ogólnopolskich. Aleksandra znakomicie wywiązała się z tego zadania. Eliminacje ogólnopolskie odbyły się 6 marca w Sali Obrad Sejmu Śląskiego w Katowicach.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij