Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Zakopane i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Clouds
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Rain
11°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.04.2020, 11:13 | czytano: 1409

Uczennice Goszczyńskiego finalistkami Olimpiady Znajomości Afryki!

arch. szkoły

Adrianna Kobylarczyk i Oliwia Wójciak - Maturzystki z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego, zostały finalistkami Olimpiady Znajomości Afryki.

Dziewczęta z powodzeniem przeszły przez szkolny etap olimpiady (zajęły dwa pierwsze miejsca w szkole, zdobywając niemalże maksymalną liczbę punktów). Następnie wzięły udział w etapie okręgowym, który odbył się na początku marca w Krakowie.

Poziom trudności etapu okręgowego był w tym roku bardzo wysoki. Ada i Oliwia uzyskały w nim bardzo dobre wyniki, zajmując odpowiednio 21. i 25. miejsce w Polsce (na 372 uczestników etapu okręgowego).

Finał olimpiady, ze względu na obecną sytuację, niestety się nie odbędzie. Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej wszystkie osoby, które awansowały do ostatniego etapu, uzyskały tytuł finalisty i wszystkie idące za tym uprawnienia.
Ada i Oliwia mogą myśleć o maturze z dużym spokojem – tytuł finalisty Olimpiady Znajomości Afryki brany jest pod uwagę przez najważniejsze polskie uczelnie przy rekrutacji na studia, dając dziewczynom uprzywilejowaną pozycję przed innymi maturzystami.

Olimpiada Znajomości Afryki jest konkursem z pogranicza kilku różnych dyscyplin – bada znajomość historii i geografii Afryki oraz niezwykle bogatej kultury (a właściwie kultur) żyjących na tym kontynencie plemion, w tym również ich skomplikowanych wierzeń.

Tytuły laureatów i finalistów olimpiady są brane również pod uwagę przez "Perspektywy" przy tworzeniu rankingu najlepszych szkół w Polsce.

Za przeprowadzenie olimpiady w naszej szkole odpowiadali mgr Katarzyna Sikora i mgr Wojciech Grzybek.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij