Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.04.2020, 22:40 | czytano: 1099

Wyniki III edycji Ogólnopolskiej Booktrailer Film Festival

II LO w Nowym Targu od kilku lat współpracuje z Liceo scientifico di Stato “Annibale Calini” we włoskiej Brescii. Wynikiem współpracy jest między innymi współtworzenie międzynarodowego konkursu na film promujący literaturę wśród młodzieży, czyli Booktrailer Film Festival.

Idea konkursu narodziła się wiele lat temu właśnie we Włoszech i z roku na rok zyskuje coraz większe rzesze zwolenników w całej Europie. Od trzech lat nowotarskie II LO organizuje eliminacje ogólnopolskie tego konkursu.

W tym roku nadesłano 69 filmów z całego kraju. Jury w składzie: dr Katarzyna Drąg , Laura Forcella, prof. dr hab. Anna Janus-Sitarz, dr Agnieszka Kania, Aleksandra Kokalik, Anna Jagoda Mrożek, Paweł Wiktor Ryś, Aleksandra Sadowicz, Monika Stachoń, Michał Szczepański, Gabriel Wolski zarekomendowało do udziału w międzynarodowym finale konkursu we Włoszech pięć filmów.

MIEJSCE - REKOMENDOWANA KSIĄŻKA - SZKOŁA
1. Barbara Haworth-Attard „Theories of Relativity” VI Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie
2. Michaił Bułhakow „Mistrz i Małgorzata” Liceum Filmowe w Warszawie
3. Martyna Bunda „Nieczułość” Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu.

WYRÓŻNIENIE:
Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni” Zespół Szkół Budowlano-Informatycznych im. Mikołaja Kopernika w Żorach
Bruno Schulz „Sklepy cynamonowe” Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu

Eliminacje ogólnopolskie zostały objęty patronatem Centrum Badań Edukacyjnych i Kształcenia Ustawicznego Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Nowotarskiego oraz Stowarzyszenia Twórczej Edukacji Polonistycznej.

W związku ze stanem epidemii organizatorzy zmuszeni byli do odwołania uroczystej gali podsumowującej konkurs. Jeśli warunki pozwolą odbędzie się ona jesienią. Zwycięskie prace będzie można obejrzeć wkrótce na stronie internetowej II LO. Termin ogłoszenia wyników finału międzynarodowego nie jest jeszcze znany. Organizatorem tych eliminacji jest szkoła z Brescii w Lombardii, regionu najdotkliwiej dotkniętego pandemią.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij