Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Nowy Targ i okolice
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 84
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.04.2020, 15:19 | czytano: 2586

Uczennice Goszczyńskiego finalistkami konkursu AGH „Zobaczyć Matematykę”

arch. szkoły

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie uruchomiła wersję artystyczną Konkursu „Zobaczyć Matematykę”. Wśród finalistów znalazły się dwie licealistki I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu, które poprzez swój sukces potwierdziły, iż: „Matematyka jest kobietą” .

Finalistkami XII edycji Konkursu Zobaczyć Matematykę – wersja artystyczna zostały: Edyta Wesołowska (kl.2c), autorka obrazu „Matematyka jest kobietą” oraz Patrycja Pietraszek (kl.3c), autorka pracy „Codzienność”.

Opiekunem i odkrywcą talentu artystycznego uczennic jest mgr Krystyna Podkanowicz.

Konkurs ma na celu propagowanie matematyki za pomocą pracy plastycznej w dowolnej trwałej technice plastycznej, przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne wykonanie pracy artystycznej nawiązując do zagadnień związanych z matematyką w dowolnej technice malarskiej czy rysunkowej na dowolnym materiale. Przygotowana praca powinna w niekonwencjonalny sposób propagować matematykę.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
komentarze
Byly uczen12:32, 1 maja 2020
Brawo goszcz, szkoda ze na czele tej szkoly stoi bardzo sympatyczna kobieta..
12313:51, 29 kwietnia 2020
Gratulacje. Patrycja gratuluję talentu. Widziałam Twoje prace. Skromna i utalentowana.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij