Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Szczawnica i okolice
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
08.05.2020, 12:03 | czytano: 2269

Maseczki dla Mukoludków od uczniów Goszczyńskiego (zdjęcia)

arch. szkoły

W trakcie trwania epidemii koronawirusa Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego udowodniła, iż nawet w najtrudniejszych warunkach jest w stanie się zmobilizować i wspierać najbardziej potrzebujących.

Akcja szycia maseczek to opowieść o zaangażowaniu Szkolnego Młodzieżowego Wolontariatu prężnie działającego w I LO również w tym trudnym czasie.

Dzięki współpracy z Parafią NSPJ oraz Duszpasterstwem Młodzieżowym Archidiecezji Krakowskiej zdolne krawcowe otrzymały materiał do wykonania maseczek, a były to bawełniane podkoszulki ze ŚDM z 2016 roku. Uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz inne osoby przez kilkanaście dni wycinali, szyli i formowali maseczki, a efekt wspólnego działania to ponad 300 maseczek przeznaczonych dla dzieci chorych na mukowiscydozę oraz dla personelu medycznego. Maseczki zostały przekazane p. Honoracie, która reprezentuje Polskie Towarzystwo do Walki z Mukowiscydozą - odział w Rabce Zdroju.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
miro00:04, 15 maja 2020
do Laura12 czy ty wogóle wiesz co to jest muko??? ja mam ja od urodzenia zdjagnozowana wiec wole zebys sie nie wypowiadała na takie tematy.....
leming doskonały14:20, 13 maja 2020
@Laura12
Nie zagłębiałem się w temat, jak nigdy, moją wypowiedzią kierowały emocje, zwracam honor - przepraszam.
Laura1218:27, 11 maja 2020
Dla chorych na mukowiscydozę maseczki są codziennością od momentu diagnozy. Dla nich niebezpieczny jest nie tylko koronowirus, ale także inne wirusy i bakterie, które dla nas są obojętne. Nie znasz sytuacji, nie oceniaj. Brawa dla organizatorów!
leming doskonały15:51, 11 maja 2020
To jakaś paranoja !!!!!!!
Czy Was już kompletnie porąbało ????
Chcecie dzieci z CHORYMI PŁUCAMI UBIERAĆ W MASECZKI !!!!!!!!!!!!!!!
Po to aby się jeszcze bardziej DUSIŁY !!!!! Rozporządzenie Ministra Zdrowia na temat noszenia maseczek mówi wyraźnie - rozporządzenia nie stosuje się wobec osób Z CHOROBAMI PŁUC lub mających PROBLEMY Z ODDYCHANIEM !!!!!!!
bakteria17:00, 10 maja 2020
Zabijacie się tymi maseczkami,,,chroniące,, niby od wirusa...od grypy.Zobaczymy co będzie(noszenie maseczek) tego następstwem. Do zobaczenia (mam nadzieję)za rok.
koronka19:29, 9 maja 2020
Wirusa nie ma :) Ale pomysł fajny.
Pozdrawiam!22:30, 8 maja 2020
Wow, pieknie Panie Grzybku!!! Najlepszy nauczyciel z Goszcza
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij