Wtorek, 07 lipiec 2020, Imieniny: Estery, Metodego, Kiry
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 45
Clouds
17°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 45
Clouds
18°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 45
Clouds
19°
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 52
Rain
18°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 57
Clouds
17°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 45
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.06.2020, 12:19 | czytano: 509

Sukces kadetów w IPN-owskim konkursie historyczno-plastycznym

arch. szkoły

NOWY TARG. 161 prac plastycznych to plon VIII edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, organizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej. Wśród 29 laureatów tych historycznych i rysowniczych zmagań znalazła się trójka kadetów z Prywatnego LO dla Młodzieży w Szkołach im. prof. Venuleta.

To Marcin Jandura, Filip Kiszczyński i Marcin Owsiak – autorzy komiksu „Skok na Powstanie”. Nad swoim dziełem pracowali oni pod merytoryczną opieką majora Krzysztofa Tekiela.

Ideą Konkursu było stworzenie komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów społeczeństwa polskiego, z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera.

Komisja Konkursowa, w skład której wchodzili historycy, scenografowie, edukatorzy i współautorzy komiksów, oceniała prace w trzech kategoriach wiekowych: 11-13 lat, 14-16 i 17-19 lat. Kadeci rywalizowali oczywiście z przedstawicielami tej trzeciej grupy.

W związku z sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa uroczysty finał został odwołany, a cenne nagrody w postaci atrakcyjnych wydawnictw książkowych laureaci otrzymają drogą pocztową. Jesienią, jeśli to będzie możliwe, nagrodzeni w VIII edycji Konkursu zostaną też zaproszeni na warsztaty plastyczne. Nagrodzone prace będzie można oglądać w październiku na wystawie w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” (ul. Marszałkowska 21/25 w Warszawie).

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij