Rekrutacja do Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu - podhale24.pl
Piątek, 29 marca
Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
Zakopane
Clouds
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 7.524 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
Wiatr: 7.884 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
2 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
22.06.2020, 20:42 | czytano: 2264

Rekrutacja do Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu

NOWY TARG. Szkoła Podstawowa Nr 9 - L w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczo Opiekuńczych obejmuje kształceniem, wychowaniem i opieką dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Przyjmuje też uczniów z autyzmem, zespołem Aspergera i innymi dysfunkcjami oferując im indywidualne warunki do nauki w mniej licznych klasach oraz zajęcia z wykorzystaniem alternatywnych metod komunikacji.

Uczniowie realizują obowiązkowe zajęcia edukacyjne w zakresie przedmiotów ogólnokształcących oraz indywidualne zajęcia specjalistyczne, prowadzone przez wykwalifikowana kadrę pedagogiczną.

Uczniom zapewniamy opiekę logopedyczną, psychologiczną, terapeutyczną, rehabilitacyjną i opiekuńczo-wychowawczą.

W szkole funkcjonuje: zespół wokalno-taneczny „Sylaba”, koło Polskiego Czerwonego Krzyża, szkolne koło turystyczno - przyrodnicze „Kompas”, europejski klub „Europoszukiwacze”, teatr szkolny, koło ministranckie. Działa też świetlica szkolna, w której pod kierunkiem wychowawców uczniowie rozwijają swoje zainteresowania plastyczno-techniczne, muzyczne, informatyczne i czytelnicze oraz odrabiają zadania domowe.

Placówka oferuje nieodpłatnie:
• BIOFEEDBACK — metodę treningu i terapii wykorzystywaną do usprawnienia pracy mózgu.
• SYMULTANICZNO - SEKWENCYJNĄ NAUKĘ CZYTANIA—metodę syntetyczną, sylabową z elementami czytania globalnego, opartą na sylabie, ponieważ sylaba jest podstawową jednostką w procesie percepcji słuchowej.
• TERAPIĘ INEGRACJI SENSORYCZNEJ — usprawniającą funkcjonowanie bazowych systemów sensorycznych, wspierającą ogólny rozwój dziecka, normalizującą pracę systemu nerwowego.
• TOMATIS — metodę treningu słuchowego przeprowadzonego za pomocą urządzenia zwanego „elektronicznym uchem”.
• ZAJĘCIA REWALIDACYJNE — zajęcia wspierające wszechstronny rozwój uczniów.

W Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczo Opiekuńczych funkcjonuje też Szkoła Podstawowa dla uczniów z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym. W kilkuosobowych zespołach edukacyjno - terapeutycznych wspólnie z nauczycielem, wychowawcą i terapeutami dzieci i młodzież uczą się jak żyć, jak być potrzebnym, jak sterować własnym zachowaniem, przygotowują się do samodzielnego funkcjonowania w codziennym i społecznym życiu.

Metody i formy pracy w szkole:
• PROGRAM AKTYWNOŚCI M. I CH. KNILL
• MUZYKOTERAPIA I CHOREOTERAPIA
• PSYCHOTERAPIA
• ZAJĘCIA SOCJOTERAPEUTYCZNE
• METODA MAŁYCH FORM SCENICZNYCH
• METODA TRENINGU I UCZENIA SIĘ PERCEPCYJNO – MOTORYCZNEGO N. C. KEPHARTA
• METODA RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE
• HIPOTERAPIA
W ZPS-WO uczniowie mają możliwość: wypożyczenia podręczników, przygotowania do przyjęcia sakramentów świętych, udziału w imprezach, uroczystościach szkolnych, wycieczkach, turnusach rehabilitacyjnych, zawodach sportowych i festynach integracyjnych, korzystania z dodatkowych zajęć sportowych na basenie, hali sportowej i ściance wspinaczkowej, korzystania ze stołówki szkolnej, pomocy pedagogicznej i psychologicznej, w tym przeprowadzenie i przygotowanie dokumentacji do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, zamieszkania w internacie, kontynuacji dalszej nauki w szkole branżowej znajdującej się w naszej Placówce.

W PLACÓWCE funkcjonuje też Przedszkole Specjalne. Jego głównym zadaniem jest wspomaganie rozwoju dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Znajdują się tam dwa oddziały przedszkolne: dla dzieci autystycznych i dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Do przedszkola mogą uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 8 lat, w wyjątkowych przypadkach dzieci 2,5-letnie. Każde dziecko znajdzie tutaj bezpieczeństwo, opiekę i edukację – od 8.00 do 13.00 - w małej, kilkuosobowej grupie. Po godzinie 13.00 istnieje możliwość pozostawienia dzieci w świetlicy przedszkolnej, gdzie wychowankowie mogą odpocząć bądź rozwijać swoje zainteresowania i zdolności w miłej, przyjaznej atmosferze.

Zadaniem przedszkola jest wprowadzenie dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych w otaczający świat, aby mogły stać się uczestnikami życia społecznego na miarę swoich możliwości. Zajęcia organizowane są w taki sposób, aby ułatwić im dostosowanie się w przyszłości do wymagań podczas edukacji szkolnej.
Przedszkole prowadzi również wszechstronną pracę rewalidacyjno - edukacyjno - wychowawczą wspierającą indywidualny rozwój dziecka z różnorodnymi zaburzeniami w rozwoju.

Przedszkole dysponuje pięknymi, kolorowymi salami, wypełnionymi zabawkami i pomocami dydaktycznymi. Suchy basen z piłeczkami oraz kącik z materacami i kolorowymi poduszkami służą do relaksacji i odpoczynku. Czas w przedszkolu płynie szybko i nikt się tutaj nie nudzi. Maluchy znajdują u nas spokój i zrozumienie, aż do powrotu mamy i taty.

W Placówce działa też Fundacja Na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom SOSW. Uczniowie mogą otrzymać pomoc w postaci: zapomóg pieniężnych, zakupu artykułów spożywczych, odzieży, obuwia, lekarstw, przyborów szkolnych, dofinansowania do wyjazdów na organizowane w Placówce turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe i wycieczki.

Rekrutacja prowadzona jest rzez cały rok szkolny.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas