Czwartek, 02 lipiec 2020, Imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana
Zakopane i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 83
Clouds
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 83
Clouds
24°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 83
Clouds
26°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 69
Rain
23°
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 74
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 83
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.06.2020, 11:31 | czytano: 629

Uczennice Ekonomika finalistkami w Olimpiadzie ZUS (zdjęcia)

arch. szkoły

Trzy uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu Klaudia Czerwień, Karolina Jędrol oraz Aleksandra Garb zostały finalistkami tegorocznej Olimpiady zatytułowanej „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, której organizatorem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Drużyna miała w ciągu 30 minut odpowiedzieć na 25 pytań wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły całego obszaru ubezpieczeń społecznych – od zasiłków po emerytury i zasady rozliczeń z ZUS. Oprócz wiedzy niezbędna była też umiejętność zdalnej pracy w grupie z wykorzystaniem aplikacji komputerowych. Ekonomistki nie dały szans konkurencji, najlepiej rozwiązały test, uzyskując wynik na poziomie 96 procent.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Inspektoracie ZUS w Nowym Targu, podczas którego uczennice usłyszały słowa uznania i gratulacje posiadanej wiedzy. Ekonomistki otrzymały również propozycje aplikowania na różne stanowiska pracy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Do życzeń sukcesów oraz realizacji marzeń i zamierzeń dołączone były także nagrody.

Finalistki oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych, będą mogły również skorzystać z preferencyjnych warunków podczas rekrutacji na uczelnie takie jak m.in. Uniwersytet Warszawski, Politechnika Opolska, Akademia Pomorska, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, KUL w Lublinie oraz Uniwersytet w Białymstoku.

Olimpiada jest zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”, projektu, który ma przybliżyć tematykę ubezpieczeń społecznych uczniom liceów, techników i szkół zawodowych. Obejmuje on cztery tematy zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki”, „Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach”, „e-ZUS, czyli firma pod ręką”. Projekt przygotowuje młodych ludzi do świadomych i odpowiedzialnych decyzji na rynku pracy oraz w życiu osobistym.

W tegorocznej edycji Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach” wzięło udział 288 zespołów z całej Polski.

Opiekunami merytorycznymi uczennic byli: p. Piotr Plewa, p. Anna Martuszewska.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij