Środa, 20 styczeń 2021, Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Jabłonka i okolice
Snow
-2°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 80
Snow
-3°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 80
Snow
-1°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 80
Snow
-1°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Snow
-4°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 88
Snow
-1°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.06.2020, 16:21 | czytano: 1849

Dla kadetek z „Venuleta” - laury w ogólnopolskim konkursie historyczno-plastycznym

arch. szkoły

Trzy uczennice Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Szkołach im. prof. Venuleta - Julia Komperda, Katarzyna Chybowska i Gabriela Dusza - znalazły się w gronie laureatów historyczno-plastycznego konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”. Te ogólnopolskie zmagania organizował Instytut Pamięci Narodowej, co niewątplwie dodaje im splendoru.

A o popularności świadczy 106 nadesłanych prac młodych autorów z różnych palcówek w całym kraju. Ich zadaniem było stworzenie karty z rodzinnego albumu, poświęconej jakiejś ofierze Zbrodni Katyńskiej.

Dzieła uczestników IPN-owscy jurorzy oceniali pod kątem dopełnienia wymogów formalnych, zawartości merytorycznej, projektu graficznego, estetyki oraz oryginalności pomysłu. Nagrodą I stopnia uhonorowano autorów i opiekunów merytorycznych 14 najlepszych prac. Nagody II stopnia - w postaci gier i publikacji IPN – wyróżniły jeszcze 9 uczniowskich prac. W tym gronie właśnie znalazły się kadetki z „Venuleta”.

Swoje karty albumowe poświęciły one policjantowi Policji Państwowej okresu międzywojennego - st. posterunkowemu Stanisławowi Ignatowiczowi z Krakowa oraz żołnierzowi 1 Pułku Strzelców Podhalańskich ppor. Stanisławowi Nenko z Nowego Targu. Prace powstawały pod opieką majora Krzysztofa Tekiela.

Organizatorzy planują wręczenie laureatom nagród podczas uroczystego spotkania finałowego w Muzeum Katyńskim w Warszawie.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij