Poniedziałek, 03 sierpień 2020, Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 64
Clouds
20°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 65
Clouds
22°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 64
Clear
26°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 47
Clouds
23°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 59
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.07.2020, 20:18 | czytano: 943

Zakończenie roku szkolnego w "Rolniku" (zdjęcia)

arch. szkoły

„ZSCKR Nowy Targ - … kończymy realnie, ale w mocno okrojonym składzie.”

26 czerwca zakończył się rok szkolny 2019/2020. Rok szczególny i dziwny. W sporej jego części życie szkolne przeniosło się do wirtualnej przestrzeni sterowanej z domowych zakamarków.

Tak czy inaczej, dotrwaliśmy, niektórzy nawet z niemałymi sukcesami. I chociaż momentami było trudno, wszyscy zasługujemy na tytuły mistrzów zdalnej nauki. Żeby tradycji stało się zadość, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Suskiego w Nowym Targu uroczyste zakończenie roku odbyło się realnie, ale w mocno okrojonym składzie.

Dotąd korytarze w dniu rozdania świadectw zawsze buzowały uczniowskim zgiełkiem podsycanym chęcią uwolnienia się ze szkolnych murów na dwa pełne miesiące wakacyjnej beztroski. Tym razem inaczej: stęskniona młodzież pojawiła się w szkole po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy. I to nie gremialnie, hucznie, ale szeptem, w grupach, z zachowaniem dystansu wymuszonego pandemią.

Swój sukces w tym dniu świętowali pierwsi w historii absolwenci Branżowej Szkoły I stopnia. To głównie do nich skierowane były ciepłe słowa Pani Dyrektor Agnieszki Topolnickiej, przewodniczącego Rady Rodziców Pana Marka Galicy oraz wychowawcy klasy Pana Roberta Stanka. Miłą niespodzianką okazał się przygotowany przez uczniów klasy II Branżowej filmik z pozdrowieniami i życzeniami dla absolwentów.

Tym, którym przyszło wkroczyć w dorosłość w szczególnie trudnym czasie, patronowały słowa Alberta Camus: ,,Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia.”

Gościem szczególnym uroczystości był Pan Robert Jakubik Dyrektor Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej Wsi w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który odczytał list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Ardanowskiego oraz skierował życzliwe słowa pod adresem całej społeczności ZSCKR w Nowym Targu, obecnej dyrekcji, a także byłego już, wieloletniego dyrektora Pana Mariana Nowaka.

Podczas uroczystości nagrodzeni zostali także laureaci Szkolnego Konkursu na Projekt Szaty Graficznej Strony Internetowej Szkoły, Oskar Knapik i Igor Jarząbek.

Pokrzepieni góralską muzyką w wykonaniu szkolnego zespołu Holny, wszyscy udali się na wakacje...

Życzymy Wam pięknego lata, udanego wypoczynku i tego, co szczególnie ważne w tym czasie: zdrowego rozsądku, który może okazać się gwarancją powrotu do ,,normalnej” szkolnej rzeczywistości we wrześniu. Do zobaczenia!

ZSCKR Nowy Targ
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij