Środa, 12 sierpień 2020, Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
27°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
26°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Clear
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 36
Clouds
26°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
25°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.07.2020, 22:12 | czytano: 1123

Uczennica II LO zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu

arch. szkoły

Zuzanna Rączka – uczennica klasy II d w II LO w Nowym Targu zajęła pierwsze miejsce w tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Jacka Kaczmarskiego organizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Eliminacje konkursowe składały się z trzech etapów. Etap polegał na napisaniu pracy krytycznej poświęconej wskazanym motywom w twórczości Kaczmarskiego. Drugi etap miał postać rozmowy o przesłanej pracy konkursowej, w trakcie której jurorzy oceniali wiedzę uczestnika, dojrzałość spojrzenia na temat i umiejętność obrony swojego zdania podczas dyskusji. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące treści pracy, utworów w niej omówionych i prowadzili rozmowę z jurorami. Ostatnim elementem tego etapu było rozpoznawanie tytułów utworów, których fragmenty zaprezentowano uczestnikom. Natomiast podczas trzeciego etapu uczestnicy dokonywali ustnej analizy i interpretacji jednego z wylosowanych utworów poetyckich oraz uczestniczyli w quizie dotyczącym biografii i dorobku literackiego barda „Solidarności”.

Zuzanna okazała się bezkonkurencyjna w każdym etapie zmagań konkursowych i zdobyła nagrodę główną – 1300 złotych. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem swojej polonistki – dr Anny Miśkowiec.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij