Czwartek, 24 wrzesień 2020, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Szczawnica i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
19°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
22°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
16°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.07.2020, 10:34 | czytano: 1479

Podhalańska kuźnia stylistek

arch. szkoły

NOWY TARG. Kosmetologia to piękny i przyszłościowy zawód, który każdemu chętnemu pozwalają zdobyć dwa lata edukacji w Policealnym Studium Zawodowym prowadzonym przez Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta.

Pracownia kosmetyki wyposażona w najnowocześniejszą aparaturę renomowanych firm, umożliwiającą przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów: mikrodermabrazji, pilingu kawitacyjnego, zabiegów z pomocą ultradźwięków, nawet mezoterapii bezigłowej – to jeden z największych atutów kształcenia w tej placówce.

Takiej pracowni mogą stolicy Podhala pozazdrościć nawet podobne ośrodki krakowskie. Podczas zajęć prowadzonych w małych grupach używane są kosmetyki wiodacych firm, bo tylko w takie produkty zaopatruje się Szkoła.

Kolejna zaleta zdobywania akurat tutaj tytułu technika usług kosmetycznych, to specjalistyczna kadra. Adeptów kosmetologii uczą wykładowcy krakowskich uczelni oraz nauczyciele prowadzący swoje gabinety kosmetyczne w sąsiednich miejscoowściach. W renomowanych gabinetach, centrach uzdrowiskowych i ośrodkach SPA odbywają się zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe w I i II roku kształcenia.

W dwuletnim cyklu Szkoła umożliwia zdobycie zawodu technika usług kosmetycznych, potwierdzonego certyfikatem – kwalifikacją wyodrębnioną w zawodzie: FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych.

Do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w tych specjalnościach szkolna pracownia zdobyła certyfikat Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Nie poprzestaje jednak Szkoła na realizowaniu podstawy programowej, odbywają się bowiem w każdym roku nauki dodatkowe szkolenia i kursy specjalistyczne, prowadzone przez firmy kosmetyczne o długim stażu na rynku oraz gabinety masażu leczniczego. Te podmioty również wydają certyfikaty potwierdzające nabycie dodatkowych umiejętności, a słuchacze w ten sposób aktualizują wiedzę o nowinkach kosmetycznej branży i innowacyjnych technikach.

Wszystkie kosmetyczne czynności, które są przedmiotem szkoleń, kursów i instruktaży, wymagają zarówno technicznej perfekcji, skupienia, jak i estetycznego zmysłu. Zapewnieniu tych warunków sprzyja wyposażenie stanowisk i prowadzenie szkoleń w kameralnych 8 – 12-osobowych grupach. A co jest doświadczeniem niezmiernie ważnym dla praktyki zawodowej – na żywych modelkach. Dlatego pracownie Szkół im. prof. Venuleta mają już ugruntowaną pozycję podhalańskiej kuźni stylistek.

Zdobycie zawodu technika usług kosmetycznych to otwarta droga do zatrudnienia w gabinetach kosmetycznych, domach wczasowych, ośrodkach odnowy biologicznej i centrach SPA, termach w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej.

Język angielski (z możliwością wyboru język niemiecki) jako jeden z przedmiotów, w połączeniu z innymi przedmiotami – daje podstawy również do uruchomienia działalności własnej. Słuchacze przez dwa lata poznają bowiem sposoby zakładania i prowadzenia firmy, sprawozdawczości i rozliczeń.

Szkoła Zaoczna przyjmuje absolwentów liceów i techników – ukończenie edukacji na tym etapie jest jedynym warunkiem stawianym kandydatom. Nie ma wymogu zdanej matury ani nie jest ważny wiek słuchacza. Nabór powadzony jest do końca sierpnia, zajęcia rozpoczynają się we wrześniu.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij