Niedziela, 25 październik 2020, Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora
Szczawnica i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 100
Clouds
12°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 90
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.08.2020, 13:31 | czytano: 1130

Higienistka stomatologiczna - kierunek z przyszłością

Z najnowszych badań wynika, że wartość rynku usług stomatologicznych w najbliższych latach znacząco przybierze na sile. Wpływ na to mają korzystanie przez klientów gabinetów ze świadczeń prywatnych oraz rosnąca świadomość dotycząca zdrowia jamy ustnej i uzębienia. Nie bez znaczenia są także wysokie oczekiwania pacjentów względem oferowanych usług. Dlatego już dziś wiele gabinetów dentystycznych stawia na wykwalifikowany personel, w tym higienistki stomatologiczne.

Osoby przygotowane do zawodu, pod nadzorem lekarza prowadzą działalność higieniczno-profilaktyczną, wykonując różnego rodzaju zabiegi z zakresu stomatologii.

W Prywatnej Szkole Policealnej im. prof. Jana Vonuleta w Nowym Targu higienistki stomatologiczne uczą się anatomii, fizjologii, patofizjologii narządu żucia, komunikacji interpersonalnej, zawodowego języka angielskiego. Ponadto nabywają umiejętności praktyczne w zakresie zasad i technik wykonywania zabiegów profilaktyczno-leczniczych w stomatologii, prowadzenia dokumentacji w gabinecie dentystycznym, udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz materiałoznawstwa w stomatologii.

Szkoła chwali się wysokim poziomem nauki , który zapewnia kadra dydaktyczna złożona z lekarzy dentystów, co owocuje wysoką zdawalnością egzaminów państwowych. Absolwenci kierunku higienistka stomatologiczna z Prywatnej Szkoły Policealnej im. Prof. Jana Vonuleta w Nowym Targu mogą liczyć na stabilne zatrudnienie nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju.

Wymagane dokument, 2 zdjęcia legitymacyjne, świadectwo ukończenia szkoły średniej, zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do praktycznej nauki zawodu.

źródło: Prywatne Szkoły Zawodowe im. prof. Jana Vonuleta w Nowym Targu
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij