Niedziela, 25 październik 2020, Imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora
Szczawnica i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 99
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
25.09.2020, 11:32 | czytano: 1031

27. edycja akcji "Sprzątanie Świata" z udziałem uczniów Rolnika (zdjęcia)

arch. szkoły

Uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu wzięli udział w kolejnej już akcji „Sprzątanie Świata”.

Celem akcji było zachęcanie młodzieży do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska, budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Podczas akcji szczególnie zachęcamy i uczymy jak nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i jak stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. W świecie, w którym mamy wszystko na wyciągnięcie ręki, w którym wszystko możemy kupić za niewielkie pieniądze nie zastanawiamy się nad trwałością produktu ani czasem przebywania przedmiotów w naszym domu czy rękach. Warto analizować każdy zakup, a przed wyrzuceniem czegokolwiek zastanowić się, czy nie da się tego wykorzystać w inny sposób.

Oto nasza krótka relacja z akcji sprzątania: Sprzątaliśmy okoliczne tereny i lasy wokół szkoły na Kokoszkowie oraz wybrane fragmenty ulic naszej pięknej miejscowości. „Sprzątanie świata” poprzedziła akcja edukacyjna dotycząca wpływu plastiku na nasze życie.

Sukces działań w zakresie ochrony środowiska zależy od tego, ile osób się w nie zaangażuje. Cieszymy się, że cała społeczność szkoły rolniczej przyczyniła się do poprawy stanu środowiska, które nas otacza.

Po kolejnej już edycji „Sprzątania świata” kierujemy do wszystkich przesłanie: „Zarażaj swoją postawą innych. Dawaj przykład, sprzątaj po sobie – w lesie, na plaży, w parku, na pikniku. Po prostu– nie śmieć!”

Akcję przygotowały i przeprowadziły: Ewa Kalinowska-Gacek, Elżbieta Głodkiewicz, Mateusz Timek przy współpracy z Wydziałem Infrastruktury Urzędu Miasta w Nowym Targu.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij