Czwartek, 22 październik 2020, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Zakopane i okolice
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clear
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clouds
10°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 78
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
18.10.2020, 12:28 | czytano: 204

"Co Ty wiesz o Regionie?"

arch. Podhale24

Rozpoczęły się zapisy do tegorocznej edycji quizu „Co Ty wiesz o Regionie?”, skierowanego do uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych.

Drużyny, składające się z 3 uczniów i opiekuna-nauczyciela, można rejestrować do 29 października. Z uwagi na obostrzenia tegoroczny konkurs będzie przeprowadzony wyłącznie w formie quizu online. Na zwycięskie zespoły czekają cenne nagrody.

Po rejestracji drużyn szkoły otrzymują drogą mailową login oraz hasło, za pośrednictwem których będą mogły przystąpić do gry. Wcześniej, przygotowując się do konkursu, uczniowie mają możliwość sprawdzenia swoich sił w quizach testowych dostępnych na stronie https://malopolskapoleca.pl/quiz/trenuj.

Drużyna ma możliwość wylosowania i dwukrotnego przejścia testu - 30 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. W rankingu brane są pod uwagę najpoprawniejsze i najszybsze odpowiedzi drużyn.

Można na przykład natrafić na pytanie związane z kulinariami, konkretnymi formami folkloru takimi jak taniec i muzyka, lokalnymi obrzędami, językami, świętami, dokonaniami znanych postaci (historycznych i żyjących), zabytkami, atrakcjami turystycznymi, zagadnieniami administracji samorządowej itd. Krótko mówiąc – zwycięzcy quizu będą mogli pochwalić się naprawdę szeroką i zróżnicowaną wiedzą o regionie, w którym mieszkają, i z którym się identyfikują.

10 zwycięskich drużyn, które zostaną wyłonione na podstawie rankingów wyników (opublikowanych najpóźniej do 6 listopada br.) zostanie nagrodzonych w dwóch kategoriach szkolnych – podwójni laureaci miejsc 1 – 3 (6 drużyn 4-osobowych łącznie z nauczycielem) otrzymają atrakcyjne nagrody w postaci edukacyjnego sprzętu elektronicznego, podwójni laureaci pozostałych miejsc 4 – 5 (4 drużyny) również otrzymają cenne nagrody.

Uroczystość honorująca laureatów konkursu, podczas której zwycięskie drużyny otrzymają nagrody, planowana jest na początku listopada br.

Wszystkie bieżące informacje dotyczące przebiegu konkursu oraz jego regulamin są dostępne na stronie internetowej www.malopolska.

opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij