Sobota, 28 listopad 2020, Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Zakopane i okolice
Clouds
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-0°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 91
Clouds
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.10.2020, 20:43 | czytano: 1436

Warsztaty kulturowo-językowe w II LO w Nowym Targu

arch. szkoły

W dzisiejszym świecie znajomość języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego jest rzeczą niezwykle ważną.

Globalizacja i otwarcie na świat jakie umożliwiają Internet, portale społecznościowe oraz inne środki masowego przekazu narzucają nam potrzebę płynnego posługiwania się językiem angielskim. Wprowadzenie w nowotarskiej szkole innowacji pedagogicznej „Speak English with Confidence” („Mów po angielsku z pewnością siebie”) podyktowane jest chęcią stworzenia uczniom II LO możliwości nauki języka angielskiego ze szczególnym naciskiem na jego najistotniejszy aspekt – umiejętność sprawnego komunikowania się w języku angielskim.

W ramach innowacji pedagogiczno-metodycznej uczniowie II LO (we wrześniu oraz październiku) uczestniczyli w warsztatach językowo – kulturowych z native speakerami z Pragi, Anglii oraz Irlandii. David Fisher, założyciel Międzynarodowego Teatru Wędrownego w Pradze, prowadził warsztat pt. „Not Quite the Same” na temat ograniczeń wprowadzonych z powodu pandemii, jak również starał się On pokazać nam pozytywy płynące z zaistniałej sytuacji (m.in. zwolnienie zawrotnego tempa życia, czy też zdobywanie nowych umiejętności). Leslie Mazur Park, nauczyciel języka angielskiego oraz muzyk przedstawiając warsztat ‘Curiosity UK’, zobrazował nam wiele ciekawostek dotyczących Wielkiej Brytanii: Doomsday Book (Powszechny Spis Katastralny), Magna Carta (Wielka Karta Swobód), smakołyki brytyjskie oraz różne odmiany języka angielskiego. Trevor Walsh, Irlandczyk z pochodzenia, nauczyciel języka angielskiego, w swoim warsztacie „Ireland in Schools” zabrał nas w podróż po Zielonej Wyspie. Uczniowie mieli okazję posłuchać języka angielskiego z akcentem irlandzkim, jak też zapoznać się z podstawowymi zwrotami w języku celtyckim.


Atrakcyjna forma warsztatów pozwoliła uczniom klasy 2h oraz 2b sprawdzić umiejętności językowe w praktyce, jak również szybko przełamać barierę mówienia w języku obcym.

Inicjatorem innowacji jest nauczyciel języka angielskiego Judyta Jurzec.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
komentarze
Kogutorek16:07, 12 listopada 2020
Języki jak języki, ale.. Najważniejszą umiejętnością w życiu jest nie język angielski, a język miłości. /Choćbym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, byłbym jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący/ Język miłości czyli wyzbyć się pychy, nie zazdrościć, nie wynosić się nad innych, nie budować na cudzej krzywdzie, nie być chciwym, itd. Potem długo długo nic, a potem język angielski. Taka kolejność jest poprawna.
przynajmniej jedne mądre, bo Goszczyński zgłupiał18:05, 3 listopada 2020
Mam nadzieję ,że przynajmniej w tej szkole żadne dziewczęta nie zgłupiały i nie przyłączyły się do strajków w których stare komuchy wykorzystują młodzież do swoich gierek politycznych ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij