Sobota, 28 listopad 2020, Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-0°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 91
Clouds
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.10.2020, 19:21 | czytano: 1877

Społeczność Goszczyńskiego pamięta o swoich Bohaterach

arch. szkoły

Co roku w przededniu Wszystkich Świętych Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu organizuje uroczystości przy tablicach pamiątkowych, w trakcie których odczytywany jest Apel Poległych. Stały się one okazją do wzruszających spotkań z Bliskimi poległych za Ojczyznę Uczniów i Profesorów Naszej Szkoły.

Niestety w tym roku, ze względu na ograniczenia związane z epidemią, zorganizowanie uroczystości w tradycyjnej formie stało się niemożliwe. Dla całej Społeczności Szkoły jest to bardzo ważne wydarzenie, dlatego też Nauczyciele i Uczniowie zaangażowali się w przygotowanie specjalnej, filmowej wersji Apelu Poległych.

Filmem tym chcemy oddać hołd Poległym oraz pokazać, że pamięć o nich towarzyszy nam nie tylko przy okazji uroczystości, ale również w naszej codziennej nauce i pracy. Świadectwo życia Naszych Bohaterów jest dla każdego z nas bezcennym dziedzictwem i ogromnym zobowiązaniem. Ich przykład przypomina nam, że nie żyjemy tylko dla siebie, a człowiek jest stworzony po to, by przekraczając własne ułomności dawać świadectwo miłości, dobru i prawdzie.

Za reżyserię, nagrania i montaż odpowiadali Uczniowie: Beata Szewczyk i Szymon Morawski. Projekt powstał z inicjatywy mgr Katarzyny Sikory. Wpisuje się on w akcję #SzkołaPamięta.


źródło: szkoła
najnowsze informacje
komentarze
lewacki kolaborant12:20, 13 listopada 2020
Jeden nowoczesny rodzic d*** zrobił tyle reklamy szkole ,że będą go wszyscy długo pamiętać . jak mu nie wstyd - nie wie ,że swojej córce zrobił wilka krzywdę ? Bo to nie rodzic tylko ***
rodzice donosiciele rodmuchujący problem na całą P18:37, 11 listopada 2020
Zwłaszcza rodzice - donosiciele psujący reputacje szkoły . Wstyd mi za nich
kulka08:34, 9 listopada 2020
ciekawe czy nauczycielka średniowiecza będzie bohaterem naszych czasów:)
uroczysta chwila20:52, 7 listopada 2020
mógłby się ubrać trochę lepiej ten chłopiec co wzywa do apelu...
absolwent11:46, 2 listopada 2020
świetny pomysł!
ff08:47, 1 listopada 2020
Mogli ten głos jakoś lepiej nagrać. Straszne echo niesię się po tych korytarzach.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij