Sobota, 05 grudzień 2020, Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 66
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 66
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 66
Clear
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 66
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Zła
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.11.2020, 08:20 | czytano: 1122

Kadeci – w hołdzie ojcom Niepodległości

kadr z filmu

Patriotyczna pieśń buduje poczucie narodowej dumy, jest zwierciadłem tysiącletniej historii narodu, łączy pokolenia, wzrusza i raduje. Ze świadomością takiej jej roli młodzież z klas mundurowych Prywatnego LO w Szkołach im. prof. Venuleta włączyła się w nurt narodowego śpiewania.

Zajęcia wokalno-instrumentalne, na których zostało nagranych kilka wykonanych przez kadetów pieśni, były – ze względu na epidemiczny czas – prowadzone on-line. Młodzież przygotowała też wiersze o patriotycznej wymowie i tym słowno-muzycznym montażem, który przybierze też postać filmową, chce uczcić 102. Rocznicę odzyskania Niepodległości.

Ponieważ wychowanie w duchu miłości do Ojczyzny, poszanowania narodowego etosu, sztandaru i chlubnej historii Polski zajmuje ważne miejsce w edukacyjnym procesie przyszłych kadr obronności kraju - do uczestnictwa w patriotycznym śpiewaniu, historycznych konkursach, uroczystościach państwowych i obchodach znaczących w naszych dziejach rocznic, mundurowej młodzieży nie trzeba namawiać, a nieraz sama wychodzi z taką inicjatywą. Tym bardziej, że artystycznych i wokalnych uzdolnień jej nie brakuje.

Na razie – tylko próbka wykonania „Pierwszej Brygady”.


źródło: szkoła
najnowsze informacje
komentarze
Lol08:14, 12 listopada 2020
Uczennica w białej koszuli chyba nie śpiewa równo do muzyki. Wymawia inne słowa koło 2 minuty niż pozostali. Ale ogólnie wyszło ładnie, nawet bardzo;)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij