Środa, 27 styczeń 2021, Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-5°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-7°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-3°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-0°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 70
Clouds
-4°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85
Snow
-10°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.11.2020, 12:52 | czytano: 1087

Zaproszenie do udziału w III Konkursie Wiedzy Prawnej

II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu nowotarskiego i powiatu tatrzańskiego do wzięcia udziału w III Konkursie Wiedzy Prawnej.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o prawie, kształtowanie umiejętności korzystania z aktów prawnych oraz aktywne wspieranie postaw obywatelskich.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Nowotarskiego i Prezesa Sądu Rejonowego w Nowym Targu. Wydarzenie jest współorganizowane przez Powiat Nowotarski.

Konkurs jest dwuetapowy. Na etapie szkolnym, przeprowadzonym 2 lutego 2021 r. w szkołach podstawowych, które zadeklarują chęć udziału, zostaną wyłonieni uczestnicy zawodów drugiego stopnia. Finał odbędzie się 20 kwietnia 2021 r.
Konkurs ma charakter pisemny – uczestnicy rozwiążą test wiedzy oraz udzielą odpowiedzi na problemy prawne. Tematem przewodnim w roku szkolnym 2020/2021 jest prawo pracy. Finaliści rozwiązując kazusy będą korzystać z fragmentów Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, regulamin, harmonogram oraz materiały dla uczestników znajdują się na stronie: www.konkurswiedzyprawnej.prv.pl

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij