Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 22.536 km/h Wilgotność: 39
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
28.02.2021, 14:36 | czytano: 1304

Sukcesy uczennic z Lipnicy Wielkiej w małopolskich konkursach

zdj. UG Lipnica Wielka na Orawie

Uczniowie najstarszych klas Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lipnicy Wielkiej, jak co roku, próbują swoich sił w konkursach przedmiotowych. Tak było i tym razem. Uczennice klasy VIII: Patrycja Olesińska i Natalia Gąbarczyk jeszcze w październiku 2020 r. wzięły udział w etapie szkolnym Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

W styczniu odbył się kolejny etap Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego – etap rejonowy. Patrycja Olesińska w etapie rejonowym konkursu zdobyła 93%, a tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego . Obecnie przygotowuje się do trzeciego etapu konkursu, który odbędzie się 3 marca w Krakowie.

Z kolei Natalia Gąbarczyk, w etapie rejonowym Konkursu Języka Polskiego zdobyła 45p., tj. 75%.


Warto dodać, że Patrycji należą się szczególne słowa uznania, bowiem zakwalifikowała się też z wynikiem 84% do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Geograficznego. Etap wojewódzki tegoż konkursu odbędzie się 12 marca br.

Nauczycielami przygotowującym uczennicę byli Edyta Karkoszka i Władysława Moniak.

UG Lipnica Wielka, s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij