Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 1.476 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
28.02.2021, 19:54 | czytano: 1093

Uczennice II LO w finale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego

arch. szkoły

25 lutego odbyły się eliminacje okręgowe XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Po raz pierwszy w historii konkursu uczestnicy wygłosili swoje przemówienia on line.

Jury w składzie: dr Katarzyna Drąg (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII), dr Agnieszka Kania (Wydział Polonistyki UJ, Stowarzyszenie Twórczej Edukacji Polonistycznej), Klaudia Mucha-Iwaniczko (Stowarzyszenie Twórczej Edukacji Polonistycznej), Katarzyna Uzar, (Koło Naukowe Językoznawców Studentów, Wydział Polonistyki UJ), dr hab. prof. UJ Witold Bobiński (Wydział Polonistyki UJ), ks. dr Przemysław Bukowski SCJ zadecydowało, że Małopolskę w finale konkursu reprezentować będzie 5 uczniów. Szczególne wyrazy uznania należą się reprezentującym nasz powiat uczennicom II LO w Nowym Targu. Daria Wach (Id) zdobyła pierwsze miejsce, a Karolina Suwada (II d) miejsce trzecie. Wyróżnienie otrzymała Alicja Szeliga. Uczennice przygotowały się do konkursu pod opieką swoich polonistek – Anny Miśkowiec i Moniki Stachoń.

Finał konkursu ma odbyć się 6 marca w Katowicach.


Konkurs organizowany jest przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach i jest inicjatywą edukacyjną motywującą do pielęgnowania pięknej polszczyzny, prowokującą do refleksji nad odpowiedzialnością za słowo i przygotowującą do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym. Honorowy patronat nad konkursem sprawują m.in.: Minister Edukacji Narodowej, Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Rada Języka Polskiego w Warszawie. Zadaniem uczestników jest wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego konkursu. W tym roku hasło to brzmiało: „Wojny nie mają zwycięzców”.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij