Wtorek, 18 maj 2021, Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Rabka Zdrój i okolice
Rain
11°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 94
Clouds
10°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88
Clouds
11°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 95
Clouds
11°
Wiatr: 9.792 km/h Wilgotność: 94
Clouds
12°
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 96
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
16.04.2021, 15:20 | czytano: 770

„Bezpiecznie z PZU” na Kokoszkowie

arch. szkoły

Od marca 2020 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu wspólnie z PZU realizujemy projekt pn.: „WIEDZA TO NASZA SIŁA - zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego poprzez innowacyjne zajęcia stacjonarne i wyjazdowe” w ramach ogólnopolskiej akcji POMOC TO MOC.

Jednym z kluczowych etapów tego projektu było zorganizowanie wśród uczniów naszej szkoły konkursu na plakat lub krótki film/spot promujący właściwe postępowanie w sytuacji zagrożenia zdrowia, bezpieczeństwa, a nawet życia. Celem konkursu było podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania podczas górskich wycieczek, w kontaktach ze zwierzętami, w trakcie udzielania pierwszej pomocy, a także w czasie zagrożenia epidemicznego.

Młodzież z pełnym zaangażowaniem podeszła do tematu wykonując oryginalne plakaty oraz innowacyjne spoty. Uczniowie wykazali się nie tylko kreatywnością, ale również, a może przede wszystkim rzetelnością w przedstawieniu wybranego przez siebie tematu. Nagrody w postaci sprzętu turystyczno-sportowego jury przyznało zwycięzcom w dwóch kategoriach. W kategorii plakat I miejsce zajęła Julia Swałtek z klasy I technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu, natomiast wśród nadesłanych filmów I miejsce zajęła Maja Kulman z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii. Nagrody za wyróżnione prace powędrowały również do: Marty Pierchlak z klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu, Andrzeja Chowańca z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii, Julianny Dulik i Magdaleny Klimowskiej z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii oraz Gabrieli Cholewy z klasy I technikum kształcącego w zawodzie technik turystyki na obszarach wiejskich.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy, aby wskazówki zawarte w pracach konkursowych stały się pomocne w sytuacjach trudnych i nietypowych. Wierzymy, że udział w takich akcjach zaowocuje odpowiedzialnymi zachowaniami w przyszłości.

źródło: ZSCKR Nowy Targ
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij