Środa, 08 grudnia 2021, Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Nowy Targ i okolice
Clear
-3°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
-3°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
-3°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
-4°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 96 %
Clear
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 87 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
25.04.2021, 15:54 | czytano: 614

Latający Uniwersytet Młodzieży w II LO w Nowym Targu

Uczniowie klasy II i w II LO w Nowym Targu uczestniczą w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu „Latający Uniwersytet Młodzieży – poznajemy lokalną historię, aby budować globalną przyszłość”.


Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia jest dr Tomasz Cebulski – politolog i naukowiec, a z zamiłowania genealog i przewodnik, który swoimi zainteresowaniami i pasjami postanowił podzielić się z młodymi ludźmi. Jego autorski projekt jest realizowany dzięki wsparciu merytorycznemu i finansowemu Fundacji Alfreda Landeckera i Humanity in Action. Projekt składa się z dwóch części. Część pierwsza to spotkania z ekspertami w formie wykładów i warsztatów on – line. Część druga zakłada poznawanie lokalnej historii poprzez zajęcia w terenie.


Licealiści uczestniczyli już w czterech spotkaniach. Podczas wykładu inauguracyjnego wygłoszonego przez autora projektu poznali założenia przedsięwzięcia oraz kulisy pracy historyka i przewodnika. Dr Karolina Panz przedstawiła miejsca związane z historią nowotarskich Żydów, Magdalena Pulikowska reprezentująca JCC Kraków wprowadziła młodzież w świat kultury i religii judaizmu, a dr Joanna Talewicz-Kwiatkowska przybliżyła społeczność romską.


Więcej na temat projektu można przeczytać na stronie internetowej:
http://latajacy-uniwersytet-mlodziezy.pl/

źródło: szkoła
najnowsze informacje
komentarze
K.08:41, 26 kwietnia 2021
Szkoda, że nikt nie uczy o powojennej historii Polski, system nauczania tego nie przewiduje/ Za to trzy razy w ciągu kilku lat uczy się o Mezopotamii i przerabia starozytność.
Może szanowni prowadzący opowiedzą o roli Żydów w sowieckim aparacie represji, nkwd, mordowaniu Polaków?
Czy tylko "nasze kamienice" są istotne, bo za to lecą szekle, euro i dolary?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas