Środa, 16 czerwiec 2021, Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 1.224 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
11°
Wiatr: 0.252 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
11°
Wiatr: 2.16 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 89 %
24.05.2021, 18:01 | czytano: 563

Warsztaty fotograficzne on – line w II LO w Nowym Targu

arch. szkoły

W połowie maja odbyły się kolejne zajęcia w ramach realizowanego w II LO w Nowym Targu projektu Latający Uniwersytet Młodzieży. Tym razem poświęcone były sztuce fotografii. Gościem nowotarskich licealistów był Wojciech Grabowski, który przedstawił młodzieży kulisy swojego warsztatu.

Wojciech Grabowski pracuje jako fotoreporter jednych z największych polskich agencji fotograficznych: „Polskiej Agencji Fotografów FORUM”, Agencji Fotograficznej “AKPA” Polska Press oraz SOPA Images z Hong Kongu. Jego zdjęcia publikowane są między innymi w takich czasopismach jak „Newsweek”, „Polityka”, „Wprost” czy „Gazeta Prawna”, a także na głównych polskich portalach internetowych, takich jak interia.pl, onet.pl, wp.pl i wielu innych. Jest jednym z głównych fotografów Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau, gdzie dokumentuje najważniejsze uroczystości i wydarzenia. Był na przykład osobistym fotografem Michaela Bloomberga (byłego burmistrza Nowego Jorku) podczas jego wizyty w Polsce, a także także głównym polskim fotografem na Międzynarodowym Marszu Żywych w 2018 roku, w którym uczestniczyli Prezydent Izraela Re’uwen Riwlin oraz Prezydent Polski Andrzej Duda. Pracował również jako wykładowca Akademii Fotografii w Krakowie, gdzie prowadził warsztaty fotograficzne dotyczące fotoreportażu, fotografii portretowej i fotografii ślubnej. Prowadzi także prelekcje i autorskie warsztaty fotograficzne w Polsce oraz we Włoszech podczas Milano Fashion Week. Jego zdjęcia wyróżniane były na międzynarodowych konkursach.

Latający Uniwersytet Młodzieży to projekt edukacyjny mający na celu aktywizować młodzież do działań na rzecz interpretacji lokalnej historii i miejsc pamięci. Więcej szczegółów na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej https://latajacy-uniwersytet-mlodziezy.pl/

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij