Środa, 16 czerwiec 2021, Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
Zakopane i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 1.224 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
11°
Wiatr: 0.252 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
11°
Wiatr: 2.16 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 89 %
28.05.2021, 11:35 | czytano: 1724

Młodzi zakopiańczycy stworzyli najlepszą w Polsce grę edukacyjną (zdjęcia)

kadr z gry

Z okazji 40-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego, PTI oraz ECDL ogłosili konkurs GEEK - Gry Edukacyjne Eksperymentalne Komputerowe, w dwóch kategoriach: scenariusz i implementacja gry. Na konkurs objęty patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji i Nauki zgłosiło się 157 zespołów z całej Polski.

Miały one miały pół roku na stworzenie kompletnego scenariusza lub prototypu/dema gry o charakterze edukacyjnym.

Tytaniczna wręcz praca od początku roku szkolnego, setki godzin pracy, niezwykły upór i pracowitość, a do tego niesamowita kreatywność i pomysłowość zostały ostatecznie docenione. Uczniowie kl. 4I z Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem: Angelika Ciołek, Daniel Pawlikowski, Jan Świder, Dominik Możdżeń i Jordan Jira
pod przewodnictwem Adriana Zająca pokonała konkurencję, najpierw zajmując I miejsce w Małopolsce, a potem deklasując reprezentantów wszystkich województw w Wielkim Finale, który został rozstrzygnięty na szczeblu krajowym.

- Nasza praca urzekła komisję konkursową w Warszawie, stawiając zakopiańskie ZSHT na I miejscu w Polsce oraz pokonując bardzo liczną konkurencję w postaci wielu elitarnych szkół z całego kraju. Gry były bardzo surowo oceniane w aż 8 kategoriach jak chociażby: fabuła, mechanika gry, grywalizacja, funkcjonalność aplikacji, czy interfejs graficzny, a także walory edukacyjne. Stworzone przez naszych informatyków demo gry „Lorem Ipsum” w bardzo pomysłowy i niezwykle ciekawie animowany sposób przedstawia postacie naszych wieszczów narodowych. Tytuł porusza tematykę coraz to mniejszego zainteresowania literaturą w dzisiejszych czasach na rzecz nowych technologii, jednocześnie starając się w zaskakujący sposób na nowo rozbudzić chęć sięgnięcia po książkę. Jako Adam Mickiewicz odwiedzimy chociażby świat z „Dziadów cz. II” przeżywając zawarte w nich wydarzenia w zupełnie niespodziewanej formie - komentuje Adrian Zając.

Oficjalne wyniki zostały ogłoszone podczas ogólnopolskiej konferencji „Polska w technosferze przyszłości”, zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Z powodu pandemii uroczyste obchody 40-lecia PTI zostały przełożone na 10 września. Wtedy to w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zostaną oficjalnie wręczone nagrody ufundowane m.in. przez głównych sponsorów konkursu – firmę Samsung oraz 11 bit Studios.

Więcej naszej grze można przeczytać na stronie internetowej ZSHT (zsht.pl/strona).

- Wszystkich zainteresowanych samą konferencją oraz obchodami ŚDSI odsyłamy na stronę sdsi.pl - zachęca nauczyciel informatyki w ZSHT w Zakopanem.

Transmisja z konferencji i uroczyste ogłoszenie wyników:opr. s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij