Środa, 16 czerwiec 2021, Imieniny: Aliny, Justyny, Benona
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 1.044 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
11°
Wiatr: 0.504 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
11°
Wiatr: 2.268 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 1.044 km/h Wilgotność: 88 %
06.06.2021, 14:20 | czytano: 638

Uczennice II LO laureatkami IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Złotą Lilię Jadwigi Andegaweńskiej

arch. szkoły

NOWY TARG. Uczennice klasy humanistycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej: Gabriela Kowalczyk, Justyna Kolasińska i Julia Zarycka zajęły III miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złotą Lilię Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem „Od Hermana do Jana Pawła II, czyli historia Polski dzwonami brzmiąca”.

Pierwsza część konkursu polegała na odpowiedzi uczestników na bardzo szczegółowe pytania dotyczące życia i dzieła świętej Jadwigi Królowej, dziejów Europy Środkowo-Wschodniej w czasach Królowej Jadwigi oraz panowania Dynastii Jagiellonów. Część praktyczna w Katedrze Wawelskiej odwoływała się do jej bogatej symboliki i szczególnego miejsca, jakie Katedra zajmuje w historii narodu polskiego. Gabrysia, Justyna i Julia wykazały się ogromną wiedzą wzbogacającą ich zainteresowania historyczne i humanistyczne.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, metropolity krakowskiego oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij