Czwartek, 29 lipiec 2021, Imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
23°
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
25°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
20°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
26°
Wiatr: 1.224 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
24°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 77 %
18.06.2021, 17:17 | czytano: 2222

"Zagraniczne praktyki w Grecji kluczem do kariery" (zdjęcia)

arch. szkoły

13 czerwca brozpoczęły się praktyki zagraniczne uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu. Praktyki realizowane są w oparciu o projekt „Zagraniczne praktyki w Grecji kluczem do kariery” finansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Prezentujemy relację uczniów z wyjazdu;

"Po 25 godzinach niezwykle ekscytującej podróży autokarem (w czasach pandemii każda podróż urasta do rangi wydarzenia na skalę światową, a przekraczanie granic pod czujnym okiem celników węgierskich, serbskich czy greckich w środku nocy dodaje tylko ekscytacji i może przyprawić o szybsze bicie serca każdego twardziela i entuzjastę podróży) uczniowie oraz absolwenci z technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami oraz pilotem dotarli do celu swojej wyprawy tj. do Erateini, niezwykle uroczej miejscowości położonej w południowej części Grecji. Przez najbliższe dwa tygodnie uczniowie zakwaterowani będą w Hotelu Delphi Beach położonym nad Zatoką Koryncką i tam będą realizowali praktyczną naukę zawodu w hotelowej kuchni i restauracji.

Podczas praktyk będą doskonalić swoje umiejętności w przygotowywaniu i serwowaniu potraw, a także będą zgłębiali tajniki profesjonalnej obsługi klienta w restauracji.

Pierwszego dnia pobytu w Grecji uczniowie wzięli udział w obowiązkowym szkoleniu BHP. W tym dniu młodzież zapoznała się również z miejscami odbywania stażu zawodowego oraz poznała personel restauracji. Uczniowie poznali opiekunów swoich grup, poszczególne miejsca pracy, a przede wszystkim poznali zasady obowiązujące w restauracyjnej kuchni.

„Nie samą pracą człowiek żyje” - głosi stare przysłowie i my w 100 procentach się z nim zgadzamy, szczególnie, że temperatura w ciągu dnia nie spada poniżej 25°C i można naprawdę się zrelaksować i odpocząć. W wolnym czasie pływamy w basenie oraz w zatoce, gramy w gry zespołowe i zwiedzamy ciekawe miejsca –relacjonują uczniowie.

Projekt „Zagraniczne praktyki w Grecji kluczem do kariery” realizowany jest przez konsorcjum Europejska Fundacja Edukacyjno-Sportowa Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lubieńcu i Zespół Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój."

źródło: ZSCKR Nowy Targ
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij