Czwartek, 29 lipiec 2021, Imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze
Czarny Dunajec i okolice
Clear
19°
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 80 %
Clear
17°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 79 %
Clear
20°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 82 %
Clear
21°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 77 %
Clear
21°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 73 %
Clear
20°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 79 %
18.06.2021, 18:40 | czytano: 804

Mundurowy wolontariat - aktywny i w pandemii (zdjęcia)

arch. szkoły

NOWY TARG. Nawet w trudnym czasie nauczania zdalnego, kiedy wszelkie międzyludzkie kontakty były utrudnione, wolontariat Prywatnego LO dla Młodzieży w Szkołach im. Prof. Venuleta nie zaprzestał działalności. A teraz zainicjował nową akcję.

Przed Świętami Bożego Narodzenia dobroczyńcy w mundurach przygotowali Szlachetną Paczkę dla rodziny w potrzebie, zebrawszy też pieniądze na opał. A gdy tylko zaczęli się spotykać już nie na łączach internetowych, zaświtał im pomysł kolejnej akcji.

Tym razem jest to zbiórka rzeczy dla najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Do inicjatywy kadetów dołączył wolontariat I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu, któremu dyrekcja mundurowej Szkoły jest wdzięczna za wsparcie zbożnej akcji. Gromadzone są ubranka, pieluszki, kocyki, kołderki, środki higieniczne. Wszystkie te dary zostaną zawiezione do Prokocimia jeszcze przed wakacjami.

Rozpoczęta zbiórka to odpowiedź na apel fundacji rodziców dzieci, które nieraz długi czas diagnostyki i leczenia muszą spędzać w Szpitalu, który jest „miejscem ostatniej szansy dla wielu małych pacjentów”. W historię tej placówki, jako jedynej w Polsce, wpisały się wizyty dwóch papieży.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij