Poniedziałek, 16 grudzień 2019, Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 91
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
17.09.2009, 11:50 | czytano: 892

KLIKUSZOWA. Dziś moja szkoła - jutro moja przyszłość

Gimnazjum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Klikuszowej od 1 września realizuje projekt pt. „Dziś moja szkoła - jutro moja przyszłość” - informuje Lucyna Haza, nauczycielka języka polskiego, koordynator projektu i redaktor miesięcznika gimnazjalisty "Grapa 240".

Na program gmina Nowy Targ otrzymała dofinansowanie - ponad 450 tys. zł - ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów.

Projekt, którego hasło brzmi „Człowiek najlepsza inwestycja” będzie realizowany do końca grudnia 2011 r. Dotacja zostanie przeznaczona na realizację przez gimnazjum różnych działań, które zostały przedstawione we wniosku o dofinansowanie. Objęci wsparciem uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych rozwijających ich zainteresowania, takich jak: kółko teatralne, plastyczne, muzyczne, dziennikarskie czy historyczne.

Celem projektu jest przede wszystkim wyrównanie szans edukacyjnych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Będą oni mogli brać udział w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki i języka polskiego, w zajęciach dla uczniów z zaburzeniami dyslektycznymi czy terapii psychologicznej.

Swoje kompetencje językowe gimnazjaliści będą doskonalić na dodatkowych zajęciach z języka niemieckiego i języka angielskiego. Ponadto projekt zakłada rozwój kluczowych umiejętności w zakresie przedmiotów ścisłych i informatyki, dlatego uczniowie będą mieć możliwość uczestniczenia w fakultetach z przedmiotów przyrodniczo-matematycznych i kółku informatycznym.

Uczestnicy projektu będą mieli możliwość także darmowych wyjazdów na wycieczki edukacyjne do teatru Krakowa oraz źródeł państwowości polskiej: Poznania, Gniezna, Biskupina, Wrocławia i do Warszawy. Na zakończenie projektu jej uczestnicy pojadą na czterodniową wycieczkę do Niemiec.

W gimnazjum zostanie powołany również Szkolny Ośrodek Kariery, który będzie rozwijał aspiracje edukacyjne i społeczne uczniów mieszkających na wsi.

Lucyna Haza
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij