Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Nowy Targ
Snow
Wiatr: 17.28 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
Wiatr: 18.828 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 17.532 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 20.7 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
115
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
77
38
Zgonów
2
0
Na kwarantannie
1239
508
Wykonanych testów
340
170
29.11.2021, 21:59 | czytano: 388

Nadajesz paczki do Szwecji? Sprawdź, jak możesz zaoszczędzić! (art. sponsorowany)

Szwecja jest jednym z wielu krajów europejskich, do których Polacy chętnie wysyłają przesyłki kurierskie. Państwo należy też do Unii Europejskiej, dzięki czemu wymiana towarów oraz przemieszczanie się nie są niczym ograniczone. Jaki jest koszt paczki do Szwecji i ile trwa jej doręczenie?

Czy można wysłać paczkę do Szwecji?

Nie jest problemem nadanie takiej paczki do państwa leżącego na tym samym kontynencie. Szwecja leży w Europie, jednak nie tylko jest od Polski znacznie oddalona, ale do jej północnych granic trzeba pokonać tysiące kilometrów. Dlatego, chociaż trasy do tego kraju obsługują wszyscy znani przewoźnicy, czas realizacji zleceń jest długi.

Pomimo braku przeszkód formalnych czy terenowych nawet szybki kurier do Szwecji nie dociera do miejsca docelowego szybciej niż w 4-6 dni. Nietypowa, duża rozpiętość czasowa, jaką oferują przewoźnicy, wynika właśnie z rozciągnięcia tego kraju i pokonywanych odległości. Może się bowiem zdarzyć, że wysyłasz paczkę do Malmo czy Goeteborga, albo do Kiruny czy Lulei. Odległości pomiędzy tymi miejscowościami dochodzą do 2 000 km, co wymaga wiele czasu na transport.

Jak wysłać paczkę do Szwecji?

Jeśli chcesz podarować znajomym prezent i nie wiesz, jak wysłać paczkę do Szwecji, skorzystaj z pomocy serwisu Euro-Paka (https://www.euro-paka.pl/paczki-do-szwecji). Dzięki zgromadzeniu wielu ofert firm kurierskich w jednym miejscu masz możliwość przejrzenia wszystkich i porównania ich pod kątem opłacalności. Sprawdzisz też koszt paczki do Szwecji i wybierzesz najkorzystniejszą opcję. Jednocześnie ustalisz, na jaką kwotę przesyłka jest ubezpieczona i kiedy szybka paczka do Szwecji dotrze do adresata.

Aby wysłać paczkę do Szwecji w serwisie Euro-Paka musisz tylko:

  • zapakować zawartość zgodnie z zasadami określonymi przez firmę kurierską,
  • sprawdzić, jakie wymiary i wagę ma twoja przesyłka,
  • uzupełnić formularz wyceny i zaakceptuj go,
  • wybrać usługę jednej z firm kurierskich,
  • wypełnić formularz z danymi adresowymi nadawcy i adresata,
  • umówić się na odbiór paczki przez kuriera,
  • opłacić usługę online.

Jaki jest koszt paczki do Szwecji?

Pomimo że szybki kurier do Szwecji dociera do adresata nawet w czasie 6 dni, koszt realizacji usługi nie jest zbyt niski. Jest to wynikiem kosztów, jakie musi ponieść firma kurierska w związku z pokonywaniem przez kierowców dużych odległości. Należy też zaznaczyć, że czas pracy kierowców jest regulowany prawem i nie mogą oni jechać bez przerwy przez kilkanaście godzin. Stąd też zarówno czas dostarczenia paczki się wydłuża, jak i wzrastają koszty jej przewozu.

Wpisując parametry paczki i wybierając Szwecję jako kraj docelowy, otrzymasz w serwisie informację o koszcie przesyłki. Nie zawsze jest on uzależniony od wielkości i wagi paczki. Takie zróżnicowanie stosuje firma GLS, w której za małą przesyłkę zapłacisz 102,99 zł, a za dużą – 151,99 zł. Nie wszystkie firmy stosują taki podział cenowy, dlatego też przed wyborem oferty, warto dokładnie zapoznać się z cenami różnych przewoźników.

Czy na wysyłce paczki do Szwecji można zaoszczędzić?

Oczywiście, że tak. Dobre platformy pośredniczące stwarzają możliwość dopasowania oferty tak, aby była jak najkorzystniejsza. Jeśli zechcesz wysłać rower, telewizor plazmowy na Gwiazdkę czy inny duży przedmiot, to dzięki takim stronom, jak Euro-Paka szybko oszacujesz koszty. Przykładowo, w przypadku małych paczek mniej zapłacisz za wysyłkę z wybranej sieci, oszczędzając nawet 30 złotych. Istotne są też deklarowane kwoty ubezpieczenia.
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas