Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
Wiatr: 7.812 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
21.10.2009, 18:37 | czytano: 1007

Jak zachęcać dzieci do czytania książek

Tradycyjne metody nawołujące do czytania zawodzą, uważa dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łopusznej Maria Bednarczyk. Już nie wystarczy mówić dzieciom, że warto czytać książki, że rozwijają wyobraźnię i słownictwo. Książka przegrywa w starciu z internetem i prasą kolorową. Ale to nie powód do złożenia broni. Dlatego GBP podejmuje wyzwanie i oferuje co raz to nowe pomysły, które mają skutecznie zachęcić dzieci do sięgania po książki.

To już powoli tradycją się staje, że co roku, na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej, uczniów z gminy Nowy Targ odwiedzają autorzy książek. Spotkanie z pisarzem, często bardzo znanym, i rozmowy o książkach, to dla dzieciaków duże przeżycie i gdy to z ich ust pada zachęta do czytania, ma ona większy posłuch niż setki próśb nauczycieli.

Dlatego 6 listopada odbędzie się kolejny cykl spotkań z autorami książek. Tym razem uczniów ze szkół w Klikuszowej i Dębnie będą mieli niecodzienną okazję spotkać się z pisarką Krystyną Śmigielską, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Śmigielska zadebiutowała w 2006 roku opowiadaniem "Zbieracz grzechów". W dorobku ma takie książki jak "Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocią Julią" czy "Tekla", która przyniosła jej spory rozgłos i uznanie.

Obok spotkania z pisarką, jak co roku, jesienią, odbędzie się także Konkurs Pięknego Czytania. 18 listopada do siedziby GBP w Łopusznej zjadą się najzdolniejsi i najbieglejsi w czytaniu uczniowie z gminy, aby rywalizować o miano mistrza czytania. Wystąpią uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

t/

Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas