Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że górski teren jest bardzo wymagający jeżeli chodzi o budownictwo, co sprawia, że w niektóre działki nie nadają się do tradycyjnego zabudowania. Rozwiązaniem mogą być jednak domki modułowe. Dlaczego warto na nie postawić? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule.
Czym są domy modułowe?
Dom modułowy to specyficzny rodzaj budynku, ponieważ powstaje z gotowych elementów. W zależności od producenta około 90% domu wytwarzane jest w wyspecjalizowanych fabrykach, a na miejscu budowy następuje jedynie złożenie całości. Takie rozwiązanie sprawia, że budowa jest bardzo szybka i dokładna, a domki modułowe mogą powstawać niezależnie od pogody, czy pory roku. Z czego powstają domy modułowe? Domy modułowe wytwarzane są z keramzytobetonu, czyli materiału o doskonałych parametrach termicznych lub opierają się na drewnianej bądź stalowej konstrukcji szkieletowej z odpowiednim wypełnieniem. Następnie jest ona obijana od zewnątrz wodoodporną płytą OSB-3, co pozwala wykonać ocieplenie oraz elewację. W ten sposób powstaje budynek, który w niczym nie ustępuje tradycyjnemu budownictwu.
Dom modułowy - idealne rozwiązanie na trudne warunki terenowe
Jedną z podstawowych cech domów modułowych jest fakt, że mogą być budowane w trudnym terenie, czyli m.in. na gruncie skalistym, piaszczystym, czy podmokłym. Dzięki temu z powodzeniem mogą powstawać w górach, gdzie teren z reguły jest skalisty oraz pochyły. Co więcej, w takich warunkach mogą funkcjonować zarówno modułowe domki letniskowe, jak i całoroczne, o które są dostępne na https://markaeko.pl/domki-caloroczne/. W przypadku tych drugich konieczne jest oczywiście wykonanie odpowiedniego fundamentu, na którym postawiony zostanie budynek. Zaletą technologii modułowej jest fakt, że domy stawiane w ten sposób nie pękają i nie osiadają nawet jeżeli wybudowane zostały w trudnych warunkach terenowych.
Zalety domów modułowych
Jak już wspomniano jedną z zalet domów modułowych jest fakt, że mogą powstawać na działkach o trudnych warunkach terenowych. Oczywiście nie jest to jedyna korzyść, ponieważ jako zalety wymienia się również:
- szybkość budowy - domy modułowe całoroczne są gotowe do zamieszkania już po 2-3 miesiącach od wyboru projektu;
- uniezależnienie od pory roku - domy modułowe można budować przez cały rok, niezależnie od pogody jaka panuje na zewnątrz;
- funkcjonalność - budynki modułowe mogą funkcjonować nie tylko jako domy letniskowe, czy całoroczne, ale również jako biura, czy punkty usługowe. Przykładem mogą być projekty CUBEEKO MINI oraz CUBEEKO MEDIUM "L"/"Z";
- elastyczność- domy modułowe można rozbudowywać w razie potrzeby poprzez "doklejenie" kolejnego modułu;
- mobilność - budynki modułowe można przenosić w inne miejsca bez żadnego uszczerbku.
Podsumowując należy stwierdzić, że budynek modułowy to optymalne rozwiązanie dla osób pragnących posiadać własny domek letniskowy w górach. Co więcej, zastosowana technologia sprawia, że sprawdzi się on również jako dom całoroczny.
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas