Domek letniskowy w górach - jakie rozwiązanie wybrać? (art. sponsorowany) - podhale24.pl
Zakopane
Clouds
10°C
Clouds
10°C
Clouds
11°C
Clouds
12°C
Clouds
10°C
Clouds
8°C
Kartka z kalendarza
21.02.2022, 20:36 | czytano: 1079

Domek letniskowy w górach - jakie rozwiązanie wybrać? (art. sponsorowany)

Z pewnością wiele osób marzy o domku letniskowym w górach, gdzie będzie można spędzać wolne chwile i relaksować w otoczeniu przyrody.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że górski teren jest bardzo wymagający jeżeli chodzi o budownictwo, co sprawia, że w niektóre działki nie nadają się do tradycyjnego zabudowania. Rozwiązaniem mogą być jednak domki modułowe. Dlaczego warto na nie postawić? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule.

Czym są domy modułowe?
Dom modułowy to specyficzny rodzaj budynku, ponieważ powstaje z gotowych elementów. W zależności od producenta około 90% domu wytwarzane jest w wyspecjalizowanych fabrykach, a na miejscu budowy następuje jedynie złożenie całości. Takie rozwiązanie sprawia, że budowa jest bardzo szybka i dokładna, a domki modułowe mogą powstawać niezależnie od pogody, czy pory roku. Z czego powstają domy modułowe? Domy modułowe wytwarzane są z keramzytobetonu, czyli materiału o doskonałych parametrach termicznych lub opierają się na drewnianej bądź stalowej konstrukcji szkieletowej z odpowiednim wypełnieniem. Następnie jest ona obijana od zewnątrz wodoodporną płytą OSB-3, co pozwala wykonać ocieplenie oraz elewację. W ten sposób powstaje budynek, który w niczym nie ustępuje tradycyjnemu budownictwu.

Dom modułowy - idealne rozwiązanie na trudne warunki terenowe
Jedną z podstawowych cech domów modułowych jest fakt, że mogą być budowane w trudnym terenie, czyli m.in. na gruncie skalistym, piaszczystym, czy podmokłym. Dzięki temu z powodzeniem mogą powstawać w górach, gdzie teren z reguły jest skalisty oraz pochyły. Co więcej, w takich warunkach mogą funkcjonować zarówno modułowe domki letniskowe, jak i całoroczne, o które są dostępne na https://markaeko.pl/domki-caloroczne/. W przypadku tych drugich konieczne jest oczywiście wykonanie odpowiedniego fundamentu, na którym postawiony zostanie budynek. Zaletą technologii modułowej jest fakt, że domy stawiane w ten sposób nie pękają i nie osiadają nawet jeżeli wybudowane zostały w trudnych warunkach terenowych.

Zalety domów modułowych
Jak już wspomniano jedną z zalet domów modułowych jest fakt, że mogą powstawać na działkach o trudnych warunkach terenowych. Oczywiście nie jest to jedyna korzyść, ponieważ jako zalety wymienia się również:
- szybkość budowy - domy modułowe całoroczne są gotowe do zamieszkania już po 2-3 miesiącach od wyboru projektu;
- uniezależnienie od pory roku - domy modułowe można budować przez cały rok, niezależnie od pogody jaka panuje na zewnątrz;
- funkcjonalność - budynki modułowe mogą funkcjonować nie tylko jako domy letniskowe, czy całoroczne, ale również jako biura, czy punkty usługowe. Przykładem mogą być projekty CUBEEKO MINI oraz CUBEEKO MEDIUM "L"/"Z";
- elastyczność- domy modułowe można rozbudowywać w razie potrzeby poprzez "doklejenie" kolejnego modułu;
- mobilność - budynki modułowe można przenosić w inne miejsca bez żadnego uszczerbku.
Podsumowując należy stwierdzić, że budynek modułowy to optymalne rozwiązanie dla osób pragnących posiadać własny domek letniskowy w górach. Co więcej, zastosowana technologia sprawia, że sprawdzi się on również jako dom całoroczny.
Reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
Trwa do 27.04.2025
Nie przegap!
27
04.2025
Nie przegap!
01
05.2025
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas